Lasteaedade remontidest ja ehitustöödest

576

Raasikul tehakse lasteaiale juurdeehitust, mujal enamasti värvitakse.
Kogu juulikuu on lasteaiad puhkusel, augustist alustavad taas tööd. Uurisime, kas ja kui suures ulatuses lasteaedades puhkusekuul remonti tehakse.

Anija valla Kehra lasteias Lastetare remonditakse üks rühmaruum, lammutatakse vanad verandad ja vahetatakse osaliselt piirdeaed. Kokku lähevad remonditööd maksma umbes 21 000 eurot.

Direktori Viktoria Borikova sõnul teevad nad ise ka pisiremondid nagu näiteks põrandate lihvimine.

Kehra lasteaias Lepatriinu  renoveeritakse koridor  ja neli terrassi. Anija valla ehitusspetsialist Viljo Leis ütles, et koridori renoveerimine maksab umbes 19 000 eurot ja terrassid 16 000.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi sõnul Alavere lasteaias Mõmmila sel suvel suuremaid remonditöid ei tehta.

Kuusalu vallas samuti suuremaid ümberehitusi ega remonte lasteaiahoonetes plaanis pole, ruumide korrastamiseks on summad kavandatud lasteaedade eelarvetesse.

Kuusalu lasteaias Jussike pole remonti vaja teha, ütles direktor Astrid Meister. Igasuvine investeering on mõlema korruse põrandate vahatamine, selleks on kulunud keskmiselt 700-800 eurot. Õuealal tehtav investeering on kolmandale mänguväljakule liivaga turvaala – selle maksumus on ligi 1000 eurot.

Kolga lasteaias hakatakse õue paigaldama kiikesid ja liivakaste, mille jaoks saadi raha lapsevanemate korraldatud heategevusliku kohvikuga.

Direktor Kaja Martinson rääkis, et tulekul on värvimistalgud, kuna Kolga lasteaed võitis värvifirma Alpina konkursil Facebooki hääletuse tulemusena värvid saali ja koridori seinte jaoks.

Vihasoo lasteaia-algkooli majas parandati kahest kohast läbi jooksnud katust ja remonditakse saali. Lasteaia rühmaruumides remonti ei tehta. Kokku on eelarves renoveerimis- ja remonditööde jaoks 20 000 eurot, sõnas direktor Marika Astor.  

Loksa linnas käib praegu kogu lasteaiamaja renoveerimine. Augustis avatakse lasteaed veel vanas kohas, vene kooli endises hoones. Renoveerimistööd peaksid lasteaia omas majas lõppema novembri alguseks, kuid abilinnapea Andres Kaskla sõnul loodetakse, et tööd lõpevad varem ja lasteaed saab sinna kolida septembris.  

Raasiku valla Aruküla lasteaias Rukkilill lõpetatakse viimaseid EASi 31 956 eurose toetuse ja valla 54 270 eurose omaosalusega remonditöid. Valla majandusosakonna juhataja Andres Õunap ütles, et juulikuus peaks lõppema Kellukese rühmaruumi magamistoa remont ja valmis saab ka lasteaia fassaad, mis maksab 51 632 eurot.

Raasiku lasteaiale Oravake tehakse juurdeehitust, mis valmib detsembriks ja maksab 498 212 eurot.

Eelmine artikkelGaraažis süttis külmkapp
Järgmine artikkelSuvitajad jätavad Valklas-Salmistul randa kärutäite viisi prügi