Küpsiste poliitika

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Otsi rubriikidest
Artiklid
Arvamus
Avaldatu jätkuks
Avalik pöördumine
Juhtkiri
Kes meid esindavad?
Kirjakast
Küsitlus
Lehe tutvustus
Lühiuudised
Nõuanne
Politseikroonika
Spordiuudised
Sport
Üks küsimus
Uncategorized @et
Vaikimisi

Mis on küpsis (cookie) ja milleks seda kasutatakse?

Küpsis ehk (cookie) on väikesemahuline tekstifail, mille veebiserver saadab Teie veebilehitsejale ja mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale. See võimaldab veebisaidil jätta meelde Teie toimingud ja eelistused (näiteks, mida oled kirjutanud kahjuteate ankeedile, keel, kirjasuurus ning muud eelistused kuvamisel) teatud ajavahemikuks, et pakkuda kvaliteetset teenust ja tagada mugav ning veatu veebilehe toimivus. Nii ei pea te neid iga kord uuesti sisestama, kui saidile tagasi tulete või lehekülgi sirvite.

Andmefaili saab lugeda ainult veebileht, mis küpsise salvestas. Keegi muu osapool sellele teabele juurde ei pääse. Andmefail ei ole kahjulik, ei sisalda viirust ega programmikoodi ning seda ei saa seostada konkreetse isiku või IP-aadressiga.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Küpsiste kasutamisega ei töödelda isikuandmeid, vaid küpsiseid kasutatakse üksnes ulatuses, mis on vajalik veebilehe sisu pakkumiseks ning parema kasutamismugavuse saavutamiseks (nt. seadete ja muude eelistuste salvestamine). Küpsiste kasutamine aitab meil saada informatsiooni oma veebilehe paremaks muutmiseks. Kinnitame, et me ei kasuta küpsiseid ühelgi teisel eesmärgil kui ülaltoodu.

Meie veebilehel kasutavad küpsiseid ka mõningad välised veebiteenuse pakkujad:

Google Analytics

… küpsiseid kasutame kodulehe külastatavuse mõõtmiseks. Salvestame külastamisaja, külastaja veebilehitseja ja tegevuste jada, samuti kodulehele saatnud allika. Isiklikku infot me ei kogu.

Google Tag Manager

… kasutame selleks, et võimaldada kodulehe skriptide tõhusamat käsitsemist selleks, et veebileht laeks kasutaja veebilehitsejas kiiresti.

Kui ma soovin küpsiste kasutamist piirata või eemaldada?

Sul on ka võimalus küpsiste salvestamist piirata või blokeerida neid selliselt, et küpsiseid Sinu arvutisse ei salvestataks oma veebilehitseja sätetes.

Järgnevad viited juhendavad, kuidas saate häälestada enamlevinud veebilehitsejaid küsiste ja turvaseadmete osas:

Internet Explorer
Google Chrome
Firefox
Opera
Safari

VIIMASED UUDISED

Kui­das mus­tal ree­del tar­galt šo­pa­ta

BREN­DA PAR­BUS, Swed­ban­ki noor­te seg­men­di juht  Maail­ma kõi­ge po­pu­laar­sem os­tu­päev Must Ree­de lan­geb sel aas­tal 26. no­vemb­ri­le. Te­gu on USAst al­gu­se saa­nud os­tu­pü­ha­ga, mil nii...
- Advertisement -