Ehkki Kuusalu vallale kuuluv kommunaalettevõte Kuusalu Soojus saatis 26. veebruaril klientidele teate, et tõstab 1. aprillist vee- ja kanalisatsiooni hinda, jääb hinnatõus ära, sest 1. märtsil tühistas vallavalitsus hinnatõusu kooskõlastamise otsuse, mille oli vastu võtnud mõni päev varem, 25. veebruaril.
Kuusalu Soojuse juht Kalle Küngas selgitas Sõnumitoojale, et teenuste hinda on vaja tõsta külade pumbamajades ja biopuhastites tehtud investeeringute tõttu, sest kätte on jõudnud aeg hakata fondidest saadud toetustele omaosalusena lisatud laenusummasid tagasi maksma.
„Selgitasin volikogu eelarve- ja arengukomisjonile hinnatõusu põhjuseid. Kuni arutelu pole läbi, me hinnatõusu ärajäämisest klientidele ei teatanud, aga nüüd hakkab märts lõppema, uusi otsuseid pole ja paneme sellekohase info ettevõtte kodulehele,“ sõnas ta.
Kuusalu valla koalitsioon ei ole jõudnud kokkuleppele, kas ja kui palju toetada vallaeelarvest Kuusalu Soojuse laenude tagasimaksmist, et hinnatõusu vältida või vähendada.
Kuusalu Soojus on kahe viimase aasta ja tänavuste esimeste kuudega investeerinud kokku 1,85 miljonit eurot. KIK toetas sellest 1,23 miljoni euroga, Kuusalu vald 95 000 euroga. Kuusalu Soojus võttis omaosaluseks laenu 520 910 eurot.
Ettevõte soovis hinnatõusu joogivee puhul 9,5 protsenti – joogivee praegune hind on koos käibemaksuga 2,21, uus hind oleks 2,42 eurot/m3. Reovee hinnatõusu kavandati 8,53 protsenti – praegune on koos käibemaksuga 2,93 ja uus 3,18 eurot/m3. Kuusalu Soojus osutab joogivee teenust Kuusalus, Kolgas, Kiius, Kuusalu külas, Salmistul, Pärispeal, Uuris, Kaberlas, Valklas, Leesil, Vihasoos, Viinistul ja Pudisool ning reoveeteenust Kuusalus, Kolgas, Kiius, Kuusalu külas, Kupul, Uuris, Valklas, Kolgakülas, Vihasoos ja Suurpeal.
Kuusalu Soojuse hinnatõusu teemal on pikemad lood ilmunud 3. ja 10. märtsi Sõnumitoojas.