Raasiku 17kohalises vallavolikogus pärast 17. oktoobril toimunud kohalike omavalitsuste valimisi 7 kohta saanud Kodukoha Valimisliit ja 2 kohta saanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond sõlmisid koostöölepingu Raasiku valla juhtimiseks aastatel 2021-2025.
Leppele on alla kirjutanud Kodukoha Valimiliidust volikogusse valitud Avo Möls, Maarja Sikut, Rene Lill, Kadi Tammaru, Maarja-Ly Teino, Kristi Vader ning samuti volikogusse mandaadi saanud Paul Savisild, kes nüüd on vallavalitsuse liige. EKREst on lepingule allkirja andnud volikogu liige Priit Pebsen ja volikokku valitud praegune vallavalitsuse liige Ants Kivimäe.
Koostöölepingus on valdkondade kaupa kirjas tegevused, millega nelja-aastase valitsemisperioodi jooksul Raasiku vallas tegeletakse. Lepingus sätestatakse ka valla juhtivad ametipositsioonid: vallavanema koha ja õiguse moodustada vallavalitsus sai EKRE, volikogu esimehe koht ja õiguse määrata komisjonide juhid läksid Kodukoha Valimisliidule. Vallavanemaks valiti novembris EKRE liige Raul Siem, tema moodustatud vallavalitsuses on lisaks kahele ametnikule kummagi koalitsioonipartneri esindaja. Volikogu esimeheks valiti esimesel istungil Maarja Sikut ja aseesimeheks Kadi Tammaru Kodukoha Valimisliidust. Valimisliidust on ka neljast komisjonist kahe esimehed, kaks komisjonide esimehe kohta loovutati opositsioonile.
Koalitsioonilepingu sõlmimiseni jõudmine rohkem kui kolm kuud pärast valimisi ei tähenda Kodukoha Valimisliidu esindaja Kadi Tammaru kinnitusel seda, et koalitsioonipartnereil oleksid olnud suured erimeelsused.
„Me ei vaielnud üldse. Kui mujal nähakse pärast valimisi kõigepealt vaeva koalitsiooni moodustamise ja koalitsioonileppe koostamisega, siis meie tahtsime kohe tööga pihta hakata ja panime paika valla juhtimise,“ sõnas ta.
Kadi Tammaru lisas, et Raasiku vallas pole olnud koalitsioonilepete sõlmimise traditsiooni ning ka nende valitsusliidu koostöösoov ei sõltu sellest lepingust: „Juba valimistepäeva õhtul oli selge, et tuleb meie valimisliidu ja EKRE koalitsioon, meil polnud esmatähtis seda lepinguga kinnitada. Koalitsioonileping on pigem meile endale töödokument, kuhu panime kirja selle, mis oli meie valimisplatvormides. Kui ka oli asju, mille üle tuli rohkem arutada, siis leidsime ühisosa ja lõpuks sobisid need mõlemale osapoolele. Kuigi meie oleme valimisliit ja koalitsioonipartner on erakond, on ka seal kohalikud inimesed, kel esikohal siinsed mured-rõõmud. Meie ühine maailmavaade on Raasiku vald ja valla tasakaalustatud areng, sellele keskendudes oli väga lihtne kõiges kokkuleppele saada.“
Valimisliidu esindaja selgitas, et koostöölepingus ei ole palju väga konkreetseid tegevusi. Täpsemalt on kirjas enamasti vaid need lubadused, mis pole omavalitsusele kohustuslikud ja võiksid muidu jääda suurema tähelepanuta. Ta tõi näiteks, et Raasiku vajab terviserada, Aruküla koerteparki: „Need on väikesed asjad, kuid annavad meie elukeskkonnale juurde kvaliteeti.“
EKRE esindaja Ants Kivimäe lausus, et ta on sõlmitud koostööleppega väga rahul ning usub, et Kodukoha Valimisliit ja EKRE saavad Raasiku valla valitsemisega väga hästi hakkama. Ka tema kinnitas, et vaidlusi koalitsioonipartnerite vahel ei olnud: „EKRE ei toetanud küll esialgu Raasiku kooli staadionile jalgpallihalli rajamist, aga kui koalitsioonipartner lubas selleks leida ise vahendid, siis nõustusime.“