
Möödunud kolmapäeval, 2. detsembril heisati Kehra gümnaasiumi esisel uuel linnaväljakul kooli 170. aastapäeva auks Kehra kooli lipp ning aulas tutvustati kooli värsket almanahhi.
„Kui varem lahutas kooliesine jäätmaa kooli ja linna, siis uus linnaväljak liidab meid kokku. Mahume sinna kõik kenasti ära, õpilased ilusate ilmadega õppima ja vallarahvas aega veetma,“ märkis kooli direktor Kaido Kreintaal.
Kehra kooli 170. sünnipäeva oli kavas tähistada novembris suure juubelipeoga. Esialgsete plaanide kohaselt pidi selleks ajaks valmima kooliesine linnaväljak ning trükist ilmuma kooli 7. almanahh „Mõttelend“. Suvel otsustasid kooli juhtkond ja MTÜ Kehra Kooli Vilistlased lükata juubelipeo koroonaohu tõttu aasta võrra edasi. Kuna almanahh on trükitud, esitleti seda nüüd.
Kehra kooli esimesed almanahhid ilmusid 1959. ja 1962. aastal. Kolmas almanahh „Mõttelend“ ilmus 38 aastat hiljem, 2000. aastal, koos kooli 150. sünnipäevaks koostatud mahuka ajalooraamatuga. Sellest alates on almanahhi väljaandmine olnud kooli juubelitega iga viie aasta järel kaasnev traditsioon.
Uues 306leheküljelises almanahhis on ülevaade kooli viimase viie aasta tegemistest ning õpilaste viie aasta jooksul kogutud omalooming: jutud, luuletused, artiklid, koolielu kajastavad fotod ja EV100 auks korraldatud fotokonkursi tööd, joonistused.
„Tänavuse almanahhi kontseptsioon on pisut teistsugune kui varasematel. Õpetajad, töötajad, vilistlased on kirjutanud, mis on viie aasta jooksul toimunud, pildimaterjal pole enam almanahhi lõpuosas, vaid selle sees. Nende vahele on pikitud nalja. Ka kujundus on väga kena,“ kiitis direktor.
Raamatu koostasid õpetajad Anne Tammaru ja Margarita Kuusmaa, fotod kunstitöödest pildistas ja kogus kokku kunstiõpetaja Anne Tanne, fotod koolielust valis huvijuht Eve Rohtla, venekeelset teksti toimetas Natalja Kirsberg, küljendas ja kirjastas Avo Seidelberg.
Õpetaja Anne Tammaru märkis, et õpilaste loomingu kogumine-avaldamine on ilus tava, mis aitab hoida ehedana vahepealsete aastate meelsust ja ajalugu.
„Uus „Mõttelend“ on võrreldes eelmistega värvilisem ja kopsakam, omalooming on jaotatud üheksaks teemaks, osa neist hõlmavad kooli ajalugu, kuid uus aeg peegeldab ka uusi aktuaalseid teemasid nagu interneedus, koroona, EV 100. Pidime Margarita Kuusmaaga tegema valiku, kui ühest teemast oli palju töid, valisime parimad. Seetõttu on hea sulega kirjutajad esindatud mitme tööga. Kaastöid on kooli rohkem kui kümnelt töötajalt, kes on kirjutanud mõnest üritusest või oma tegevusest. Rõõmustas, et oma mälestusi soovis jagada ka 18. lennu vilistlane Liivi Pajus. Me ei teinud vilistlastele üleskutset, aga mälestuste kogumise mõte vääriks arutamist,“ rääkis ta.
Fotodest-joonistustest tegi almanahhi valiku Avo Seidelberg. Ka häid pilte oli Anne Tammaru sõnul palju rohkem, kui almanahhi mahtus: „Koolielu puudutavad fotod on kooli kodulehel, otsustasime sinna panna ka joonistused, mis almanahhi ei mahtunud.“
Almanahhi kaanekujunduse leidmiseks korraldati koolis eelmisel õppeaastal konkurss.
„Osalesid 5.-9. klassi õpilased, kelle jaoks see oli hindeline projektitöö. Lisaks võtsid konkursist osa mõned gümnaasiumiõpilased, keda suutsin innustada,“ ütles kunstiõpetaja Anne Tanne.
Kooli 169. sünnipäeval aasta tagasi kuulutati võitjaks praegu 10. klassis õppiv Kirke Tammiste, kes ongi äsja ilmunud almanahhi kaanekujunduse autor.
„Mõttelend“ VII tiraaž on 400. Esitlusel kingiti kooli igale töötajale, samuti õpilastele, kelle looming on almanahhis trükitud. Huvilised saavad kooli juubeliks ilmunud raamatut osta Kehra gümnaasiumi infolauast või aasta pärast toimuval juubelipeol.