AHRENSI mälestusmärgi konkursil jäi esikoht andmata

1612

Konkursikomisjon hindas kaks tööd võrdselt teise koha vääriliseks, autoritega hakatakse läbi rääkima.

Esmaspäeva, 12. märtsi õhtul kogunes Eduard Ahrensi mälestusmärgi ideekavandite konkursi komisjon Kuusalu pastoraati valima võitjaid. Konkursi korraldas Laurentsiuse Selts, et jäädvustada Kuusalus tegutsenud keelemehe mälestust.

Komisjoni esimees oli Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar, liikmed vallavanem Urmas Kirtsi, Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalakas, skulptorid Heigo Eeriksoo ja Tõnu Maarand, kunstnik Uno Roosvalt, arhitekt Aleksander Skolimowski, kunstiajaloolane Sulev Mäeväli, muinsuskaitseametist Ilme Mäesalu ning ajaloolane Virve Raidla.

Laurentsiuse Seltsi juht Sulev Valdmaa ütles, et komisjon ja ka selts on konkursiga väga rahul, esitati 11 võistlustööd, ei osatud loota, et need on nii kõrgetasemelised. Mitme töö puhul arutati hoolikalt, kuidas talvel saaks seda hooldada, mil moel lumega välja paistaks.

Kuna konkursijuhendi järgi pidi esikohatöö autor saama stipendiumiks 1000 eurot, teise koha puhul 600 ja kolmandaga 400 eurot, siis otsustati, et kaht esikohta välja ei anta – kaks tööd olid võrdsed ja samas eriilmelised, üht ei tahetud eelistada teisele. Otsustamisel võeti arvesse ka Kuusalu pastoraadis kõiki võistlustöid vaatamas käinud inimeste arvamusi, neid oli kokku 19. Mõlema töö eest antakse 600 eurot.


Teise koha töö nr 3 „Meenutus“. Autor Martin Allik.

Teise koha said töö nr 3 „Meenutus“, mille autor on Martin Allik, ning nr 5 „Reede“, mille on kavandanud Aivar Simson ja Paul Mänd Kuusalu vallast Tammispealt ning arhitekt Kalev Lepik.


Kolmanda koha töö nr 7 „Elu raamatus“. Autorid Liina Stratskas ja Evelin Paimets.

Kolmanda koha pälvis töö nr 7 „Elu raamatus“, autorid Liina Stratskas ja Evelin Paimets.

Komisjon otsustas ära märkida töö nr 8 „Misjonilingvist“, mille esitasid Mari ja Peeter Paenurm, ning nr 9 „Omakõla“, autor Marje Mee, mille kohta soovitati, et Kuusalu vald võiks leida võimaluse seda ära kasutada mujal avalikus ruumis.

Komisjoni esimees Tõnu Ammussaar ütles, et nüüd asutakse läbi rääkima mõlema võidutöö autoritega, kui palju võib nende teostus maksma minna. Siis selgub, kumma kasuks otsustatakse. Vastavalt konkursijuhendile peab rajatava mälestusmärgi maksumus mahtuma 50 000 euro piiridesse.

Sulev Valdmaa ütles, et kui võitja on selgunud, hakatakse otsima rahastuse võimalusi erinevatest fondidest. Laurentsiuse Selts on arutanud ka varianti pöörduda akadeemiliste seltside poole, et nad annetaksid eesti kirjakeele autorile püstitatava mälestusmärgi heaks.

Eelmine artikkelVarastati katuseplekki
Järgmine artikkelKehra hoolekandekülas kerkivad esimesed kodud