Oktoobri lõpuni sai esitada kandidaate Harjumaa aasta tegijate konkursile. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK), Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL), MTÜ Kodukant Harjumaa ning maakonna Leader-gruppide koostöös toimuval konkursil valitakse käesoleval aastal tegijaid 12 kategoorias. Need on: aasta sädeinimene, aasta tegu, aasta vabaühendus, aasta panustaja, aasta küla, Harjumaa tervisetegija ja tervisetegu, parim siseturvalisusesse panustav organisatsioon ja aasta turvalisuse tegija ning Leaderi parim elukeskkonna projekt, parim ettevõtlusprojekt ja parim koostööprojekt. Aasta küla ja sädeinimese tiitli annab välja Kodukant Harjumaa, aasta panustaja, vabaühenduse ja aasta teo tiitli HEAK, Harjumaa tervisetegija ja terviseteo, parima siseturvalisusesse panustava organisatsiooni ja turvalisuse tegija tunnustuse HOL ning Leaderi parimaid projekte tunnustavad Harjumaa neli tegevusgruppi.
12 kategoorias kokku 133 nominenti
Konkursile esitati kokku 133 kandidaati. Konkursi eestvedaja, HEAKi vabaühenduste konsultant Külli Vollmer ütles, et on sellega väga rahul, sama palju kandidaate oli viimati enne koroona-aega. Kõige rohkem, 20 kandidaati, esitati Saue vallast, Rae vallast oli neid 17. Külli Vollmer kiitis eelkõige Kuusalu valda, sest sealt esitati ainsana kandidaate kõikidesse kategooriatesse, kokku 16. Kandidaate ei esitatud Raasiku vallast ning Loksa ja Maardu linnast.
„Tublisid tegijaid on igas piirkonnas, küsimus on pigem selles, kas nende tööd märgatakse ja märgatakse neid ka tunnustamiseks esitada. Ankeedid, mis selleks tuli täita, ei ole keerulised,“ ütles konkursi eestvedaja.
Aasta sädeinimese nominente on 29. Nende hulgas on Kuusalu vallast Janno Laende, Ulvi Rand ja Külli-Katri Esken.
Tiitlile aasta tegu esitatud 15 kandidaadi hulgas on 3 Kuusalu vallast: Klotsimöll ehk Legopäev, Kolgaküla mälumängusari ning ansambel Uurikad Harjumaa laulu- ja tantsupeol.
Aasta vabaühenduse tiitlile nomineerituid on 12, sealhulgas Anija vallast MTÜ Anija valla segakoor Hannijöggi ja Kuusalu vallast MTÜ Kolga Rahva Tantsu Selts.
Aasta panustaja kandidaate esitati 13, nende hulgas on Kristo Pärn ja Priidu Veersalu Kuusalu vallast.
Aasta tervisetegija tiitlile on esitatud 21 kandidaati. Nende seas on Helges Mändmets Kuusalu vallast ning Horizon Tselluloosi ja Paberi AS Anija vallast.
Tiitlile aasta tervisetegu esitatud 11 kandidaati hulgas on ka Aegviidu matkafestival Anija vallast ja väikelaste spordipäev Kuusalu vallast.
Aasta turvalisusesse panustava organisatsiooni nominente on 5, teiste hulgas ka MTÜ Salmistu Paadimees Kuusalu vallast.
Esmakordselt valitava aasta turvalisuse tegija tiitlile on esitatud 9 nominenti. Nende seas on ka Priit Kirsiste Kuusalu vallast.
Aasta küla kandidaate sai esitada 11. septembrini. Kandideerisid 9 küla, sealhulgas Alavere küla Anija vallast ja Valgejõe küla Kuusalu vallast. Hindamiskomisjon külastas septembri lõpus ja oktoobri alguses kõiki nomineeritud külasid. Võitja on valitud, kuid avalikustatakse Harjumaa tegijate tunnustusüritusel.
Leaderi parimaks elukeskkonna projektiks on 5 nominenti. Nende seas on Kolga kooli madalseiklusrada Kuusalu vallast. Parimale ettevõtlusprojektile esitatud 2 projektist üks on MTÜ Kuusalu Kroonika projekt „Turundus- ja tootevideote tootmise teenuse käivitamine“.
Parima koostööprojekti 3 nominendi hulgas on ka rokk-kontsert „157KMK4EVER ehk Mehed, hakkame rokkima!“ Kuusalu vallast.
Hindamiskomisjonid valivad nominendid 7. novembril. Nende tunnustamine on 21. novembril Laitse RallyPargis. Seal tänatakse ka Harjumaa Kauni Kodu konkursi võitjaid.