Anija valla aasta tegijaid õnnitleti Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel kolmapäeva, 23. veebruari õhtul Kehra linnaväljakul.
Anija vallavalitsus korraldas traditsioonilise aasta tegijate konkursi, et tunnustada 10 kategoorias möödunud aasta silmapaistvamaid inimesi, kodanikeühendusi, ettevõtteid ja tegusid Anija vallas. Konkursile, kuhu said kandidaate esitada kõik soovijad, esitati kokku 38 nominenti. Nende hulgast selgusid aasta tegijad internetihääletusel, hääletajaid oli kokku 971.
Kõiki nominente tunnustati Kehra linnaväljakul vallavalitsuse tänukirja ja meenega. Aasta tegijaile kingiti tammepuust lõikelauad, need valmistas Tormi Paju Aegviidus tegutsevast OÜst Pirrukastid. Spordivaldkonna parimatele kingiti karikad. Tänukirjad ja meened andis üle vallavanem Riivo Noor.
Aasta ettevõtted – Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus
ning Vana Waksal
Tiitel Anija valla aasta ettevõtja tegu läks sel aastal jagamisele kahe ettevõtte vahel. Aasta ettevõtted 2021 on Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, kelle poolt anti 227 häält ning Aegviidu restoran Vana Waksal 219 häälega.
Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskust tunnustati selle eest, et on kahe viimase pandeemia aasta jooksul kutsunud inimesi Kõrvemaale ning pakkunud seal mitmekesiseid võimalusi looduses liikumiseks, et vaimset tervist turgutada.
Aegviidu restoran Vana Waksal pälvis valla parima ettevõtte tiitli kolmandat korda. Kiideti, et õdus restoran Aegviidu jaamahoones pakub maitseelamusi, millest saavad osa nii kohalikud elanikud kui ka Aegviidu külastajad.
Restorani perenaine Piret Purcell ütles õnnitlemisel nii enda kui abikaasa, restorani peakoka Kevin Purcelli nimel koduvalla inimestele suure aitäh selle eest, et neid austavad ja käivad nende restoranis.
Aasta ettevõtte teo nominendid olid ka Pillapalus musta pässiku tooteid valmistav OÜ Natural Chaga, pilatesestuudio Pille Pilates ja Anija mõisakohvik InnAmorata.
Aasta säde – Peep Kask
Tiitli aasta säde pälvis 212 häälega vallavolikogu liige ja rahvaspordiürituste korraldaja Peep Kask. Kiideti, et Peep Kask on tõeline säde, kes jõuab oma töö kõrvalt teha väga palju: käia trennis, ajada poliitikat, olla käsipallivõistlustel DJ, trummar ja õhtujuht. „Tema peale saab alati loota ja ta ei jäta iial oma kogukonda hätta,“ märkisid esitajad.
„Aitäh teile! Oleksin juba ammu tuhmunud, kui mu kõrval poleks nii häid sõpru ja toetavat perekonda,“ lausus Peep Kask.
Tiitlile Anija valla aasta säde nomineeriti veel Aegviidu Vana Waksali restorani kokk Kevin Purcell, Aegviidu Mesitaru lasteaia direktor Maia Alumaa, pilatesetreener Pille Trolla, Paasiku koertemõisa omanik Viljar Krohv ning Pikva-Arava külavanem Erik Jüriöö.
Aasta vabatahtlik – Sirle Sirel
Aasta vabatahtlikuks valiti 334 häälega Sirle Sirel, kes on Kehra käsipalliklubi tegevuste toetaja, abiline spordi- ja vaba aja ürituste korraldamisel. Teda iseloomustati kui aktiivset ja rõõmsameelsel kaasalööjat ning panustajat, positiivsete emotsioonide jagajat. Möödunud sügisel valiti Sirle Sirel Anija vallavolikokku.
Aasta vabatahtlik ütles, et on väga tänulik inimesele, kes pidas teda tunnustamise vääriliseks: „Kõike, mida teen, teen suure rõõmuga ja kindlasti jätkan samas vaimus.“
Aasta vabatahtlikuks esitati ka MTÜ Kehra Kassid üks asutaja Elina Filin ning Sandra Puusepp ja Liivika Kivistik, kes tegid jõulude ajal kingipakid koduvalla lastega perele.
Aasta sporditegu – Anett Liisa Partsi saavutused
Anija valla aasta sporditeo auhinna pälvis Aegviidu kooli 7. klassi õpilane Anett Liisa Parts, kelle poolt anti 255 häält. Ta on Eesti kolmekordne meister suusaorienteerumises ning tal on kaks hõbemedalit Eesti meistrivõistlustelt rattaorienteerumises ja hõbemedal Eesti meistrivõistlustelt suusaorienteerumise sprindi teatevõistluses. Lisaks on Anett Liisa Parts Alexela noorte suusasarja võitja.
Valla aasta parim sportlane tänas oma treenerit Reimo Kaasikut ja Aegviidu kooli, kes toetavad teda, kui käib laagrites ja võistlustel.
Sihtasutuselt Anija Valla Spordimaailm sai Anett Liisa Parts 250 euro suuruse stipendiumi. Sama suure stipendiumi pälvis ka jalgpallur ja treener, Anija Unitedi klubi eestvedaja Mihkel Kuuse. Stipendiumid andis üle sihtasutuse Anija Valla Spordimaailm juhatuse liige Tanel Laanmäe.
Tiitlile aasta sporditegu nomineeriti lisaks Anett Liisa Partsi ja Mihkel Kuuse saavutustele veel Pille Trolla pilatesetreeningud, Eesti käsipallikarikavõistluste finaalturniiri korraldaja Janar Mägi, ning Euroopa meistrivõistlustel rogainis esikoha võitnud Brita Ploompuu, Jaan Viirmann ja Sander Pritsik.
Aasta kultuuripärl – Nõmbra Valgusfestival
Valla aasta kultuuripärliks valiti 345 häälega Nõmbra valgusfestival, mille eestvedaja Indrek Leht on toonud Anija valda nimekaid kunstnikke nii Eestist kui välismaalt.
Indrek Leht tänas Anija valda toetuse ja usalduse eest, Rooküla ja Nõmbra rahvast, kellega koos on auhind välja teenitud, Voose küla, Viljar Krohvi ja Paasiku koertemõisa ning Sille Noort Ida-Harju Koostöökojast.
Aasta kultuuripärli nominendid olid ka valla kultuurikeskuse juhataja Elvis Hrupa ning Voose Päikesekodus näitemängu „Palusalu“ lavale toonud Piibe teater.
Aasta vabaühendus – HC Kehra Fännklubi
Aasta vabaühenduse tiitli pälvis HC Kehra Fännklubi 281 häälega. Kehra käsipallurite fännklubi on traditsiooniliste rahvaürituste korraldaja, neist tuntumad on rahvajooks ja rattamatk, möödunud aastal oli fännklubi ka Kehra käsipalliklubile abiks Eesti käsipallikarikavõistluste finaalturniiri korraldamisel.
Fännklubi juht Paul Luškov tänas kõiki, kes neid tiitlile üles seadsid ja nende poolt hääletasid.
„HC Kehra Fännklubi on kümneaastane, see on meile päris ilus sünnipäevakingitus,“ sõnas ta.
Aasta vabaühenduse nominendid olid ka koduta jäänud kasside eest hoolitsev MTÜ Kehra Kassid, eelmisel aastal Kehra muuseumis linna ajaloo püsinäituse avanud MTÜ Kehra Raudteejaam ning Alaveres kortermaja rekonstrueerinud Kose maantee 22 korteriühistu.
Aasta noorsootöötegu – Eesti käsipallikarikavõistluste finaalturniiri meediatiim
369 häälega valiti aasta noorsootööteoks Eesti käsipallikarikavõistluste otseülekanded. Mängude internetiülekandeid ja otseintervjuusid teinud meediatiimis olid Mattias Olesk ja Tristan Põder, nende juhendaja on Andrus Olesk.
Tiitlile aasta noorsootöötegu nomineeriti ka Alavere noortekeskuse noorsootöötajad Katrin Kruusement, Eevi Žigareva ja Iris Mäeots ning Kehra gümnaasiumi meediaringi korraldaja MTÜ Valgusmeedia.
Aasta noor – Mattias Olesk
Valla aasta nooreks valiti Kehra gümnaasiumi 10. klassi õpilane Mattias Olesk, kelle poolt anti 486 häält. Märgiti, et Mattias Olesk on alati abiks, sihikindel ja oma unistuste poole püüdlev, tegus ka väljaspool kooli – ta vastutab HC Kehra käsipallimängudest otseülekannete valmimise eest.
„Kõige suurema tänu tahan pühendada oma isale, kes on selle kõik mulle võimalikuks teinud,“ lausus Mattias Olesk.
Aasta noore tiitlile esitati ka Kehra gümnaasiumi 8. klassi õpilane Hendrik Lillsoo.
Aasta kogukond – HC Kehra Fännklubi
Valla aasta kogukonnaks valiti 459 häälega HC Kehra Fännklubi, kes aitas Kehra käsipalliklubil korraldada Eesti karikavõistlustel finaalturniiri.
Fännklubi juht Paul Luškov tänas auhinna eest kõiki abilisi, fänne ja Kehra käsipalliklubi.
Aasta kogukonna nominendid olid veel Kihmla-Salumäe ja Voose küla.
Aasta tegu – Eesti käsipallikarikavõistluste finaalturniiri korraldamine
Valla aasta teoks valiti eesotsas Janar Mägiga Eesti käsipallikarikavõistluste finaalturniiri korraldamine. Selle poolt hääletati 365 korda. Märgiti, et kuigi Kehra pole aastaid saanud käsipalli karikavõistluste finaalturniiri korraldamise õigust, tuli Janar Mägi koos ülejäänud korraldustiimiga sellega suurepäraselt toime.
Janar Mägi rääkis, et kaasas finaalturniiri korraldamisse palju inimesi. Ta tänas neid ja kutsus kõiki: „Näeme saalis!“
Tiitlile aasta tegu kandideerisid veel MTÜ Kehra Raudteejaam loodud linna ajaloo püsiekspositsiooni avamine ja Anija Lions klubi 30. juubelinäitus, Voose Päikesekodusse Tanel Talve toodud Piibe Teatri lavastus „Palusalu“ ning Nõmbra metsarestorani rajamine Rookülla.