
Möödunud laupäeval askeldasid Aruküla staadionil sadakond inimest, alates väikestest lastest kuni täismeesteni. Paar-kolm tundi hiljem oli staadionialal valmis liumägi, kindlus, iglu, mitu onni, palju erinevaid loomi ja muinasjututegelasi, kõik tehtud lumest.

Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas ütles, et ettepaneku Arukülla lumelinna ehitamiseks pakkus vallavanem Andre Sepp, algatus oli tulnud Raasiku Lions klubilt. Ilmaprognoose arvestades kavandati lumekujude tegemine päevale, mil lubas sulailma, et lumi hästi kokku hakkaks.
„Paraku läks väga vesiseks. Veel eile sadas vihma ja kartsin, et kui täna on samasugune ilm, siis ei tule kedagi kohale,“ sõnas Garina Toomingas.

Laupäeva keskpäeval olid nii tema kui Raasiku Valla Spordi juhataja Kadri Kesküla meeldivalt üllatunud, sest staadionile olid lumekujusid meisterdama kogunenud 8 seltskonda ning neid tuli muudkui juurde. Kohaletulnute seas oli koolilapsi, peresid väikeste lastega, sõpruskondi ning kümmekond meest Lions klubist, kõigil kaasas labidad-kühvlid või muud vajalikud töövahendid. Paari-kolme tunni pärast oli võrkpalliplatsil, kergejõustikualal ja tartaanradadel paarkümmend lumekuju, lisaks lõviklubi tehtud liumägi. Kultuuriselts pakkus osalejaile sooja kibuvitsateed, kohalik ettevõte Burgerlased müüs kõhutäidet.
Kalastavatest karudest igluni
„Tulime, et üritusest osa saada. Ehitada ei mõelnud, labidaid kaasa ei võtnud, tahtsime lihtsalt vaadata, kas on midagi juba on valmis. Aga lapsel hakkas igav ja mõtlesime mõned pallid veeretada, et teha lumememm. Siis vaatasime, et sellest tuleb hoopis draakoni moodi loom,“ rääkis abikaasa Marii ja kuuese pojaga Domiga lumelinna tegemisel spontaanselt osalenud Aldar Karu.
Sõbrad Margret Alexandra Aljasmäe, Anneli Torim ja Rainer Reinsaar olid lumelinna tegemises osalemise juba varem kokku leppinud, otsisid eelnevalt internetist kavandi, mille põhjal valmis nende palju imetlemist pälvinud lumeskulptuur „Kaks karu paadis“ kahest kalapüüdvast karust.
„On nädalavahetus ja tahtsime teha midagi produktiivset. Alguses pidi meid rohkem tulema, ei tea, kuhu teised jäid,“ lausus Lagedi koolis õpetajana töötav Margret Alexandra Aljasmäe.
Isa-tütar Mart ja Lisette Saarem koos koolitüdrukust sugulase Piia Liidia Tederiga tegid lumest valmis kaks Muumitrolli, noor ema Katre Lamp kahe väikese tütrega meisterdas nende kõrvale samuti Muumimaalt pärit tegelase Väikese My.
Teistel meisterdajatel jagus ohtralt kiidusõnu iglule, mille ehitasid Triin ja Toomas Nagel koos 11aastase poja Henryga. Nad vormisid kasti abil valmis lumekuubikud ning hakkasid neid üksteise otsa laduma.
„Henry nägi kord telekast, kuidas iglut tehti ja tahtis järele teha. Nüüd oli väga hea võimalus, ka ilm on selleks parim. Alles olid väga külmad ilmad, imestan, kui ideaalne aeg osati lumelinna tegemiseks planeerida. Loodan, et tulevad miinuskraadid ja kõik tehtu jäätub ära,“ ütles Triin Nagel.
Iglu kõrvale kerkis samal ajal printsess Elsa loss, mille tegid Merily ja Henno Olljum koos tütarde Merybeli ja Hannabeliga. Henno Olljum rääkis, et tulid perega meeldivalt aega veetma: „Kui oli näha, et lund on ja see hakkab kokku, polnud muud võimalust. Arvasin, et tuleme lumepalle veeretama, aga laste tungival soovil tegime lossi. Seltsis on selliseid asju äge teha, Aruküla Kultuuriseltsi toredad üritused aitavad hoida kogukonnatunnet.“