
Alates 29. augustist töötab Anija valla kultuurikeskuse juhatajana Veiko Veiert, kelle vallavalitsus valis 12 kandidaadi seast.
„Ei saa öelda, et oleksin olnud Anija valla tegemistega kursis, kuid olen Kehra kahel jaanitulel kehastanud Anija Eite, vastlapäeval mänginud lastele notsut ning Kehra rahvamajas olnud isetegevuslaste peol õhtujuht,“ sõnas Veiko Veiert.
Valla uus kultuurijuht on pärit Lääne-Virumaalt Haljalast, elanud aastaid Tallinnas, kümmekond aastat tagasi kolis perega tagasi Haljalasse. Pärast Haljala keskkooli lõpetamist õppis Veiko Veiert Luua metsamajanduskoolis ning Soomes Sotkamo metsanduskoolis: „Umbes kuu aega olin metsavaht, kuid metsameest minust siiski ei saanud, kutsuti tööle Hansapanka.“
Neli aastat töötas Veiko Veiert pangas kindlustusnõustajana, seejärel kolm aastat reklaami-agentuuris AS Baltic FCB, kus tegi suurfirmadele turundus- ja reklaamikampaaniaid. Pärast seda on ta olnud OÜs Event Master kultuuri- ja meelelahutusürituste korraldaja, Swedbank Liisingu koostööpartnerite müügijuht ning viimased kümmekond aastat korraldab oma ettevõttega OÜ Veiert kultuuri- ja meelelahutusüritusi: „Olen korraldanud ja juhtinud vastuvõtte, avamisi, erapidusid. Kümmekond aastat olen olnud ka pulmaisa.“
Neli aastat oli Veiko Veiert Haljala rahvamaja nõukogu esimees. Ta on ka Haljala vallavolikogu liige.
„Mul on juba varem olnud mõte, et tahaksin oma energiat veel kusagile rakendada. Täiesti juhuslikult leidsin Anija valla kuulutuse ja nüüd olen siin,“ lausus ta.
Kultuurikeskuse juhatajana on Veiko Veierti koordineerida Anija valla rahvamajade tegevus, jälgida, et igas piirkonnas midagi toimuks ning et üritused ei kattuks. Kehra, Alavere ja
Voose rahvamajad on ühise, Aegviidu rahvamaja eraldi eel-
arvega.
Veiko Veiert ütles, et lahkus pärast esimest tööpäeva Kehra rahvamajast rahuloleva muigega: „Kuigi polnud veel meie isetegevuslasi näinud, hakkas mulle see koht kohe meeldima.“
Esimestel tööpäevadel helistas ta Kehra rahvamaja ringide juhendajaile, tutvustas end ja kutsus nad alanud nädalaks ühisele koosolekule: „Vastuvõtt oli väga armas, kõik nad olid kohe valmis tulema. Paistab, et algaval hooajal on meil tulemas ka mõned uued ringid. Minu eesmärk on, et rahvamaja oleks kogu aeg rahvast täis, olgu siin siis isetegijad, mõni kontsert, sünnipäev või pidu, et see oleks nii-öelda maja, mis ei maga. Uus hooaeg on algamas, julgustan inimesi andma mulle teada, millistest üritustest nad puudust tunnevad.“
Kultuurikeskuse juhataja kiitis ka Alavere ja Voose rahvamaju, kuhu oma esimesel töönädalal esimest korda jõudis: „Mulle meeldivad vanad rahvamajad, neis on väga mõnus aura. Kõik nad võiksid olla rahva majad, kus kogukonna inimesed saavad kultuuri teha ja nautida. Alaveres ja Voosel tundus sellega kõik hästi olevat, inimesed käivad koos ja toimetavad. Aegviidu rahvamajja pole ma veel jõudnud.“
Veiko Veiert märkis, et peab väga oluliseks rahvakultuuri ja sellega tegelejaid: „See on üks meie töö alus. Tantsijal, kes teeb palehigis trenni, on vaja aeg-ajalt aplausi ja end teistele näidata. Mis saab olla veel paremat, kui rahvapeol esinevad kohalikud rahvatantsijad, koorilauljad, pillimehed. Minu arvates võiks nende õpetamine kuuluda kooliprogrammi. See on mõneti poliitiline otsus, sest on vaja raha, et motiveerida ja toetada juhendajaid, et nad ei väsiks. Kui seda ei väärtusta, pole meil praegustele tantsijatele varsti enam järelkasvu peale tulemas.“