Riigikogu liikme ARTUR TALVIKU kutsus Loksale linnavolikogu opositsionäär ILMI TERNOVSKAJA.

Kohtumine riigikogu liikme, MTÜ Juminda Poolsaare Selts juhi Artur Talvikuga toimus neljapäeva õhtul Loksa kultuurikeskuse saalis. Osales kümme linnaelanikku.
Linnavolikogu liige Ilmi Ternovskaja kõneles, et tema teada helistati Loksa keskerakondlikust linnavalitsusest aktiivsematele inimestele ja soovitati kohtumisele mitte minna.
„Kutsusin meie omakandi riigikoguliikme, korruptsioonikomisjoni juhi Artur Talviku Loksale, sest siin on suured probleemid,“ selgitas ta ja küsis, kas on tegu korruptsiooniga või on ainult eetiline probleem, kui linnapea abikaasa on volikogu aseesimees ning arengu- ja majanduskomisjoni juht, samas ka Loksa Kultuuri juhataja, Loksa esindajana valitud Harjumaa Omavalitsuste Liidu ning MTÜ Arenduskoda juhatusse.
Ilmi Ternovskaja märkis veel, et linnapea ametiautole ja telefonikõnedele kulub palju rohkem maksumaksja raha kui naaberomavalitsustes. Linnavalitsuses on tema hinnangul liiga palju töötajaid, nende palgad algavad 1000 eurost, samas on Loksal suured probleemid , töökohtadena on alles jäänud kolm õmblusettevõtet, kool, lasteaed ja kauplused, haigla tulevik on ebaselge, laevatehases töö seisab.
Artur Talvik ütles, et kuulub riigikogu maaelu komisjoni, korruptsiooni vastu võitlemise komisjoni ning Tallinna Sadamaga toimuva uurimiseks moodustatud komisjoni: „Riigikogu komisjonidel ja ka riigikogu liikmel endal ei ole õigust sekkuda kohaliku omavalitsuse asjadesse, meil kehtib võimude lahususe printsiip. Võimalik on kontrollida omavalitsuse finantsdistsipliini. Sellesse, kuidas on omavalitsuses ametikohad jagatud või kui eetiline keegi on, ei saa me otseselt sekkuda, võimalik on võtta sõna, kirjutada ajalehte. Kohapealseid asju saavad korraldada kohalikud inimesed ise.“
Ta avaldas lootust, et eelseisev haldusreform ehk riigireform teeb asju paremaks, aga ka selles on palju probleeme: „Põhiküsimus on, kuidas ja kas inimeste hääl jõuab kohaliku võimuni. Liigun üle Eesti palju ringi ja näha on, et liitunud valdades kuulatakse rahvast seal, kus on mõistlik vallavalitsus ja volikogu. Kui on autoritaarsemat tüüpi juhid, nagu on ka Loksal, seal tehakse nii, nagu juhtidel pähe tuleb.“
Ta kommenteeris Loksa linnapea Värner Lootsmanni väljakäidud ideed teha koos mitme Lääne-Viru vallaga suur Põhja-Eesti või Lahemaa vald: „Olen kuulnud, läänevirumaalased ei taha harjumaalastega ühineda. Üks visioon Loksa juhtidel on, et teha Kuusalu vald jälle pooleks, Loksa liita endise Loksa valla küladega. Tragikoomiliseks hakkab muutuma kirjavahetus Loksa linna ja Kuusalu valla juhtide vahel. Ei vaadata, kuidas oleks inimeste jaoks parem, vaid seda, kas ise jäädakse võimule või saaks suurema võimu. Haldusreformiga on kätte jõudnud kaartide segamise aeg. Paljudes kohtades on võim kinnistunud kindla klanni kätte, need suhted saab sassi lüüa lootuses, et tulevad demokraatlikumad valitsused, kes tegutsevad inimeste heaks. Soovitan unustada eilsed asjad ja vaadata, kuidas tulevikus oleks parem. “
Riigikogu liige rääkis Loksal ka Vabaerakonna fraktsioonist, kuhu ta kuulub, selle põhimõtetest ja tegevusplaanidest.
„Maksan Vabaerakonna liikmemaksu, kuid parteisse ma ei kuulu. Minu arvates on parteid palju süüdi selles, mis Eesti poliitikas on pahasti,“ lausus ta.