Anija valla eelarvest MTÜdele 100 950 eurot

1107

Kokku saab toetust 19 vabaühendust.

Abivallavanem Marge Raja ütles, et MTÜdele lubatud kogusumma on mullusest palju suurem, seda tõstab peamiselt Kehra Raudteejaama renoveerimise omaosalus.

„Eelmisel aastal võtsime vastu vabaühenduste toetuste taotlemise uue korra, milles on välja toodud kolme liiki toetust – tegevustoetus ja projektitoetus, mille eraldi osa on eeskätt hoonete jaoks mõeldud investeeringutoetus,“ rääkis ta.

Investeeringutoetust eraldatakse MTÜle Kehra Raudteejaam ja MTÜle Pikva-Arava Külaelu.

Esimest korda saavad vallaeelarvest toetust Peningi Koroonamänguklubi, HC Kehra Fännklubi, MTÜ Kehra Kooli Vilistlased ning Seto Lauluselts Siidisõsarõ.

Taotlejaist jäi ainsana rahastuseta Anija valla noortevolikogu.

„Eelmisel aastal toetasime noortevolikogu eeldusel, et nad moodustavad MTÜ. Kuid nad ei ole end vabaühenduseks registreerinud, vaid on siiani seltsing,“ põhjendas abivallavanem.

Ta lisas, et sel aastal esitati taotlusi kokku poolteist korda rohkem, kui on vallal võimalik eraldada. Seetõttu saavad pea­aegu kõik MTÜd küsitust vähem toetust. Taotlused vaatas läbi kultuuri- ja spordikomisjon, kes hindas, kas kavandatud tegevusele on juba kirjutatud toetuse saamiseks projekt mõnda fondi või abiprogrammi ning kuivõrd on tegevus jätkusuutlik. Ka peavad kavandatud tegevused haakuma valla arengukavaga.

Projektitoetuse saavad vabaühendused kätte siis, kui on esitanud vallavalitsusele dokumendid, et on saanud rahalist tuge mujalt – näiteks KOPist, Leaderist, kultuurkapitalilt.

Kõige rohkem toetatakse tänavu MTÜd Kehra Raudteejaam. Kehra jaamahoone renoveerimise omaosaluseks antakse 37 000 eurot. MTÜ saab ka 1245 eurot projektitoetust, et korraldada konverents Kehra paberivabriku ajaloost ning välja anda raamat „Kehra lood“. Peale selle eraldatakse Kehra Raudteejaamale 112 eurot MTÜ veebimajutuse aastamaksuks ning lillede ja pärgade jaoks mälestusmärkide juurde.

MTÜ Koostöökoda saab 1000 eurot Anija mõisa ruumide renoveerimiseks ja et pakkuda õpilastele ja noortele karjääriteenuste ning täiskasvanutele elukestva õppe võimalusi.

MTÜle Tuulekell eraldatakse suvelavastuse „Birkenruh episood. Kurb armulugu“ väljatoomiseks 1900 eurot, MTÜle Kehra Kooli Vilistlased 507 eurot projektitoetust raamatu „Kehra spordi lugu“ käsikirja koostamiseks ning Seto Lauluseltsile „Siidisõsarõ“ osalemiseks rahvusvahelisel festivalil Brasiilias 650 eurot.

MTÜd Anija Valla Korrakaitse Ühing toetatakse 12 000 euroga.

Spordiühendustest saab Kehra Käsipall 19 020 eurot laste ja noorte käsipallitreeninguteks ja võistlustel osalemiseks ning 15 290 eurot Kehra käsipallimeeskonna toetuseks.

Jäähokiklubile Kehra Snaipers antakse kokku 1470 eurot – osavõtuks harrastajate hokiliigast ning ettevalmistuseks ja osavõtuks liiga karikavõistlusest.

Raasiku jalgpalliklubi FC Joker saab Anija valla noorte osalemiseks Eesti meistriliiga võistlustel ja rahvusvahelistel turniiridel 1200 eurot ning orienteerumiskulubi Põrgupõhja võistlustel osalemise tasudeks 1000 eurot.

MTÜle Sportkeskus.ee antakse 1200 eurot Anija valla sportlase Taivo Püi valmistumiseks Londoni olümpiamängude maratonijooksuks, Eesti meistrivõistlustel osalemiseks ja Eesti esindamiseks välisvõistlustel.

Koroonamänguklubi Kehra saab 245 eurot võistluste osavõtumaksudeks, ruumide rendiks ja osavõtuks rahvusvahelistest võistlustest, Peningi Koroonamänguklubi 900 eurot Anija valla noorte osalemiseks koroonavõistlustel ning HC Kehra Fännklubi 250 eurot liikumispäeva, kevadjooksu, tillujooksu, kepikõnni ning Anija valla III jalgrattamatka korraldamiseks.

Külaühendustest saab Lilli Küla Arendamise Selts 2000 eurot projektitoetust Lilli bussiootepaviljoni ehituseks.

MTÜ-le Pikva-Arava Külaelu antakse tegevustoetust 695 eurot. See on mõeldud Pikva pargi ja haljasalade hoolduseks, seltsimaja kindlustuseks ja maamaksu ning bussipeatuse ja külaplatsi elektri eest tasumiseks. Projektitoetusteks antakse MTÜle 318 eurot – talvisteks õpitubadeks ja et osaliselt vahetada seltsimaja põrandakate. Veel eraldatakse Pikva-Arava Külaelule 640 eurot investeeringutoetust seltsimaja renoveerimiseks.

Voose Külaseltsile antakse projektitoetusena 1194 eurot külakeskusesse elektripliidi soetamiseks ning uue külakiige ehitamiseks. Tegevustoetusena saab külaselts 200 eurot küla murutraktori õli, bensiini ja hoolduskuludeks.

MTÜ Rooküla Külaselts saab projektitoetusena küla­kroonika koostamiseks ja filmiõhtute korraldamiseks 414 eurot ning MTÜ Põrguvärk 500 eurot linnaosa volbriööks, Põrgupõhja päevaks, Eesti Vabariigi aastapäevaks ja lõikuspeoks.

Eelmine artikkelTaotletakse raha Raasiku veetorni projektile
Järgmine artikkelTAMBERGI „Odüsseuse“ esietendus Kuusalus – Eesti tasemel kultuurisündmus