Anija vallavolikogu otsustas, et pärast MTÜ Jäätmehalduskeskuse ühinemist MTÜga Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskus jätkatakse osalemist selle liikmena.
MTÜ Jäätmehoolduskeskuse asutasid Harjumaa 10 omavalitsust 2012. aastal, et MTÜ võtaks valdadelt-linnadelt üle kõik kohalikele omavalitsustele jäätmeseaduse ja teiste õigusaktidega pandud jäätmehooldusega seotud ülesanded. MTÜ liikmeks astusid ka Anija ja Raasiku vald. Praegu on lisaks neile ühingu liikmeteks jäänud veel Harku ja Jõelähtme vald. Omanikud on pidanud mõistlikuks ühendada Jäätmehalduskeskus sarnasel eesmärgil loodud Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskusega (KEJHK), et sellest kujuneks omavalitsuste jäätmehoolduse kompetentsi- ja koostöökeskus, mis suudab oma liikmete huve esindada ja kaitsta.
KEJHK asutasid 2003. aastal 24 omavalitsust, pärast 2017. aasta haldusreformiga kaasnenud valdade-linnade ühinemisi on MTÜ-l 12 liiget peamiselt Rapla-, Järva-, Viljandi-, Jõgeva- ja Pärnumaalt.
Anija vallavolikogu arutas KEJHKga ühinemist esmakordselt veebruaris. Siis osales volikogu istungil MTÜ juhatuse esimees Rait Pihelgas, kes rääkis ühingu tegevusest ja vastas volinike küsimustele.
Pärast ühinemist saab organisatsiooni uueks nimeks MTÜ Eesti Jäätmehoolduskeskus. Omavalitsuste esindajad moodustavad MTÜ üldkoosoleku, valitakse 8liikmeline nõukogu ning igapäevatööd hakkab tegema 3liikmeline juhatus. Jaanus Kalev soovis teada, kui suur sõnaõigus omavalitsusel MTÜ tegevuses liikmena jääb. Rait Pihelgas selgitas, et mittetulundusühingu eesmärk on tegutseda vastavalt oma liikme soovidele.
Margus Nõlvak märkis, et Anija vallas on prügiveoga probleeme. Ta küsis, kuidas muutub teenus paremaks, kui valla ja vedaja vahel on lisaks üks vahelüli, ning mis muutub kohaliku elaniku jaoks, kui Anija vald ei liitu Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskusega. Rait Pihelgas oletas, et mõju saabub tõenäoliselt viibega, seda hakkavad tundma korteriühistud, kui 2023. aastal muutub neile biojäätmete kogumine kohustuslikuks. Ta selgitas, et probleemide korral on vedajaga lihtsam läbirääkimisi pidada, kui vald ei ole üksi. Vallavanem Riivo Noor lisas, et probleemide ennetamise eeldus on vedaja leidmiseks hanke koostamise võimekus, vallal selleks kompetents puudub.
Möödunud nädalal, kui KEJHKga liitumine oli vallavolikogus teisel lugemisel, ütles vallavanem Riivo Noor, et MTÜga ühinemine on Anija vallale kasulik. Ta lubas, kui volikogu otsustab sellega liituda, kandideerib MTÜ juhtorganitesse, et seista veel paremini valla huvide eest. Kõik volikogu veebiistungil osalenud 16 liiget olid Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskuse liikmeks astumise poolt.
Jäätmehalduskeskuse ja Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskuse ühendamine viiakse läbi 2021. aasta jooksul.