
Kuna koolimajas algas remont, toimub õppetöö sel poolaastal lasteaias, rahvamajas ja noortekeskuses.
Eelmise aasta lõpus algas Alavere põhikooli 1988. aastal avatud hoones kapitaalremont. Õppetöö tuli kolida viieks kuuks mujale. Sel õppeaastal on koolis 83 õpilast, teisel poolaastal toimub nende õpetamine Alavere lasteaias, rahvamajas ja noortekeskuses.

„Kolimine algas 28. detsembril, kuid asju hakkasime pakkima enne jõule. Abiks olid kooli kõik töötajad, nii õpetajad kui abipersonal,“ ütles kooli direktor Renna Reisi.
Ta lisas, et töö polnud lihtne, kuid oli kasulik, sest kõik ebavajalik sai ära visatud: „Seda oli päris palju, tellisime kaks suuremahulist konteinerit, lisaks väiksemaid konteinereid spetsiifilisema, näiteks vanapaberi tarbeks. Mõned mööblitükid pärinesid veel Alavere eelmisest koolimajast Soo-otsal, olid seega üle kolmekümne aasta vanad.“
Kolimisfirma abiga sai maja tühjaks kahe päevaga. Kooli ajutistesse klassiruumidesse lasteaias, rahvamajas ja noortekeskuses viidi vaid osa mööblist, ülejäänu ladustati Alvar MÜ territooriumil asuvasse vabasse ruumi.
Lasteaias esimesel nädalal neli, rahvamajas üks klass
Alavere kooli 1.-4. klassi õpilased, keda on kokku 40, õpivad nüüd Mõmmila lasteaias. Seal on nende kasutada saal, võimlemissaal ja üks rühmaruum, saalis on 1., võimlemissaalis 2.-3. liitklass ning rühmaruumis 4. klass.
„Tingimused on head, klassiruumid suured,“ sõnas Renna Reisi.
Saalis toimub ka kogu kooli toitlustamine. Kahe söögivahetunni asemel on nüüd kolm. Et nii lasteaia kui kooli kokad saaksid samal ajal süüa valmistada, viidi lasteaia kööki kooli pliite-ahjusid ning ka nõudepesumasin.
Alavere rahvamajja on sisustatud neli klassiruumi – kolm saalis, üks fuajees. Neis hakkavad õppima 5., 7., 8. ja 9. klassi 35 õpilast. Saal on tulekindlate ja helisummutavate kardinate abil jagatud kolmeks. Saali lisati täiendavat valgustust, seal on kiire internet, iga õpetaja töölaual on arvuti. Igas väikeses klassiruumis on tahvlialusel valge tahvel, ka projektor.
Kuna Harjumaal käivad sel nädalal koolis algklassid, 9. ja 12. klassid, õpib rahvamajas vaid kooli lõpuklass. Direktori hinnangul on praegu isegi hea, et osa õpilasi õpivad kodus, nii saab uude kohta sisse elamist alustada väiksema rühmaga.
Ka 8 õpilasega 6. klass on distantsõppel, Alavere rahvamajaga samas hoones asuvas noortekeskuses sel nädalal koolitunde ei toimu.
„Noortekeskusega oli kõige lihtsam. Polnud vaja teha muud, kui sinna koolimööbel viia,“ sõnas Anija abivallavanem Enn Pung.
Esialgu plaaniti noortekeskusesse ka õpetajate tööruume, kuid rahvamaja tingimused olid selleks paremad. Õpetajate töökohad on lisaks klassidele veel rahvamaja laval ja köögis, rahvamaja juhataja kabinetis on direktori ja ühe õpetaja töökoht.
„Kuna meil on praegu koduklassisüsteem, ainekabinette pole, siis peavad õpetajad käima mitme maja vahet. Kõige keerulisem on neil, kes annavad tunde kõigepealt lasteaias, seejärel rahvamajas ning vahepeal peavad korraldama distantsõpet kodus olijatega,“ märkis Renna Reisi.
Ta lisas, et samas on see olukord kogu kooliperele väga kasulik ning hea koostööpraktika. Positiivsena nimetas ta ka seda, et kehalise kasvatuse sisetunde saab jaanuaris-veebruaris läbi viia kooli võimlas, mille esialgu möödunud sügiseks kavandatud renoveerimine lükati edasi: „Ehitaja lubas meile tagada võimlasse peauksest turvalise pääsu. Kui hakatakse garderoobi põrandaid valama, lubasid nad midagi muud välja nuputada. Koostöö on seda meeldivam, et ehitusfirma projektijuht on meie kooli vilistlane Silver Nurmsalu.“
Koolimajas töötanud Alavere raamatukogu avas ajutise laenutuspunkti Alvar MÜ kontorihoone teisel korrusel. Rahvamaja ringid saavad juhul, kui huviringide tegevus on taas lubatud, kasutada veebruari lõpuni samuti kooli võimlat, seejärel Voose rahvamaja, ilmselt ka Alavere endist baariruumi.

Remont lõpeb augustis
Alavere koolimaja renoveerib OÜ Revin Grupp, tööd lähevad maksma 1 116 000 eurot. Selle eest soojustatakse koolimaja fassaad, vahetatakse kogu maja kütte- ja elektrisüsteem ning vee- ja kanalisatsioonitorustik, paigaldatakse uued ventilatsioonisüsteemid, vanad põrandad võetakse paneelini üles. Tehakse uued aluspõrandad, need kaetakse PVC kattega, köögis ja tualettides keraamiliste plaatidega, vanad uksed asendatakse uutega ning tehakse siseviimistlus.
„Töö käib juba täie hooga. Koolimaja on tellingutes, pannakse soojustust, sisemised lammutustööd on lõppjärgus,“ lausus valla ehitus- ja hankespetsialist Viljo Leis.
Ehitustööde lõpptähtaeg on 15. august.