Raasiku staadion sai üle 70 000 eurot maksnud tartaankatte

2245
Lindi lõikasid läbi Raasiku abivallavanem ARDO NIINRE, vallavanem RAIVO UUKKIVI, Raasiku kooli majandusjuhataja RAIVO NAPP ja direktor KADRI VIIRA.

Avamispeol 12. oktoobril oli õhupallisõu.

Raasiku alevikus põhikooli kõrval staadionil on alatest esmaspäevast, 12. oktoobrist punakas ja kergelt vetruv tartaankate. Esialgu oli plaanis panna kate ainult jooksurajale, kuid uue katte said ka juurdepääs staadionile, tribüünide juurde viiv tee ning nende esine. Selle võrra läks töö umbes 8300 eurot kallimaks. Raasiku valla eelarvest kulus kokku 71 740 eurot, paigaldas OÜ Kuldvillak-Sport.
Tartaankatte avamispidu algas muusika saatel marsiga, kus osalesid Raasiku kooli 1.-5. klassi õpilased. Lapsed kogunesid staadioni keskele, käes rohelised, valged ja sinised õhupallid, et moodustada neist staadionile kooli logo. Kujundliikumist juhendas õpetaja Tiia Kroonmäe. Kava järgi pidi seda deltaplaaniga lennates õhust pildistama Raasiku vallavolikogu esimees, hobilendur Ants Kivimäe, halva lennuilma tõttu jäi aerofoto tegemine ära. See on kooliperel plaanis teha hiljem tagantjärele.
Vallavanema Raivo Uukkivi ning kooli direktori Kadri Viira sõnavõttude ja lindi läbilõikamise järel tegid loomakostüümides õpilased uuel tartaankattel näidisjooksu ning olid soojendusvõimlemisel eestantsijad.
Avamispidu jätkus Raasiku kooli sügiskrossiga, kus tuli teha tiir ümber kooli staadioni, start ja finiš olid tribüünide ees. Toimus 10 jooksu 500- ja 1000meetristel distantsidel. Korraldas õpetaja Heiko Kaubner. Külalised ja õpetajad olid palutud käsitööklassi pidupäevalauda.
Raasiku vallavolikogu esimees Ants Kivimäe rääkis, et uut katet on oodatud staadionile juba ammu, aga et just tartaankate, oli üllatus: „Oli jutt, et jooksurajale võiks panna asfaldi, et killustikukivid ei läheks murusse. Vana kate oli halb jooksjatele-trennitegijatele, kes kahjustasid seal põlveliigeseid. Tartaani alla oli asfalti vaja nagunii ning mõtlesime, et kui juba teha, siis korralikult.“
Ta sõnas, et Raasiku on pigem väike asula ning tartaankate on sellistes kohtades pigem erand kui reegel, seega tasub olla uhke, et staadion on aktiivses kasutuses ning loodetavasti lisandub kasutajaid veel.
Kunstmuruga jalgpallistaadion avati Raasikul 2012. aasta juunis. Aasta hiljem sai staadion PRIA abil valgustuse ja tribüünid, 2014. aastal varumängijate pingid, tervisepordikompleksi, hiljuti jalgpalliklubi FC Joker värvides soojakud ning uued jalgpalliväravad. Enamik täiendusi on saadud staadionile seal treeniva jalgpalliklubi FC Joker kirjutatud projektidega, mida aitab koostada Anija valla finantsist Maarja Sikut.
Raasiku kooli direktor Kadri Viira rääkis, et esimesed katsetajad on hinnanud uue tartaankatte kiireks ja väga heaks: „Kergejõustiklastel ja jooksusõpradel on nüüd kindlasti kordades paremad tingimused treeninguteks. Peale kooliõpilaste on kunstmuruga staadioni põhikasutajad väikesed ja suured jalgpallurid kuuel päeval nädalas. Jalgpallivõistlused on muutnud elu Raasikul huvitavamaks ja paljud fännid avastanud Raasiku.“
Ta lisas, kui kunstmuruga staadion sai valmis, jäi staadion tervikuna ikkagi poolikuks: „Nüüd pani õla alla Raasiku vallavalitsus ja -volikogu. Raasiku koolipere on rõõmus ja tänulik heade sportimistingimuste üle, staadion on soovi korral ka kogukonna kasutada.“

Eelmine artikkelAlgas Kehra mälumängusari
Järgmine artikkelAlaverre tehakse kõnnitee