Eesti Talupidajate Keskliit kuulutas reedel, 13. novembril Pärnus talunike tänuüritusel-lõikuspeol parimaks noortalunikuks Priidu Veersalu Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalust, mis asub Kuusalu vallas Uuri külas.
Selgituses on öeldud, et parim noortalunik võttis vanematelt talupidamise üle viis aastat tagasi: „Üheks eesmärgiks talu ülevõtmisel oli ehitada suur kaasaegne laut, mis on nüüdseks ka valmis saanud ning mahutab kuni 250 põhikarjalooma. Põhiline sissetulekuallikas on tõuloomade ning lambaliha müük. Lisaks tegeldakse Lahemaa looduskaunite kadastike hooldamisega ning käsitöötoodete müügiga. Kõik pereliikmed on talu tegemistesse kaasatud, ka 92aastane vanaema on usin abistaja.“
Auhinna võttis ta Pärnus vastu koos Iisaka talu perenaise Kädi Kröönkvistiga, kes on pärit Kiiu-Aablast, töötab Tallinnas riigiasutustes riigihangete eksperdina. Priidu Veersalu ütleb, et vabal ajal aitab perenaine talutöödega ja koos arutatakse, kuidas paremini majandada.
Priidu Veersalu: „Tegeleme sinise tekseli tõulammaste kasvatuse ja tõuaretusega. Paneme rõhku kvaliteedile ja loomade heaolule, põhikarjas on praegu 90 lammast.“
Ta lisas, et palju aega kulub Uuri ja Muuksi küla kadastike hooldamisele kokkuleppel kohalike maaomanikega. Käsitsi on taastatud 30 hektarit, lähiajal korrastatakse veel 11 hektarit. Talvisel ajal harvendatakse kadastikke, kevadel lastakse lambad sinna karjamaale.
Iisaka talu asutasid Väino ja Mare Veersalu 1990. aastal, mis on Priidu Veersalu sünniaasta. Pärast Kolga kooli lõpetamist omandas kõrghariduse turismiettevõtluses, mille kohta lausub nüüd, et ettevõtlusharidus on talupidamises kasuks. Ta oli lapsena talupidamistööde juures. Suuremal määral hakkas panustama 2012. aastast isa kõrval abilisena. Paar aastat tagasi lõpetas Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, õppis lambakasvatust ja lihatehnoloogiat.
Noortaluniku konkursi kohta lausus Priidu Veersalu, et arvestati põlvkondade järjepidevust ja üldist panust põllumajandussektori arengusse.
Iisaka talus aitab peale Väino ja Mare Veersalu käsitööd teha ka emapoolne vanaema Erna Kask, kes vildib sallidele kaunistuseks lilli ja ornamente. Temalt on pere naisliin, nii tütar Mare kui ka tütretütred Ulla Moks ja Liis Burk, pärinud näputööoskuse ja -armastuse.