Tallinna ja Harju ühise bussipiletina saab kasutada kuukaarti

1348

Maalt linnasõiduks ostetud üksiku bussipiletiga pealinna transpordis sõita ei saa.

Seoses Sõnumitooja üle-eelmises numbris ilmunud intervjuuga „Ühistranspordikeskus on Harju bussiliine korraldanud 10 aastat“, võttis toimetusega ühendust Kuusalu valla elanik, kelle kodu on Loksa lähedal. Ta juhtis tähelepanu sellele, et avaldatud on valefakt – kui osta bussist üksikpilet Tallinnasse sõitmiseks, siis sellega ei saa edasi sõita linnaliinidel, ehkki pilet ajaliselt veel kehtib. Ta kontrollis oma rohelise sõidukaardi kulutuste väljavõtet, Tallinnas sõitmise eest oli maha arvestatud 55 senti.
Ka Harjumaa Ühistranspordikeskuse juht Vello Jõgisoo kinnitas – Tallinnaga kehtib ühine kuukaart. Üksikpiletid ei ole ühtses piletisüsteemis. Kui istuda koduvallas avaliku liini bussi ja valideerida kuukaart, siis saab teatud aja jooksul tasuta edasi sõita ka pealinnas trammis, trollis või bussis.
Kui avaliku liini buss ületab nelja ja enamat tsooni, kehtib bussipilet alates ostmise momendist maksimaalselt 2,5 tundi. Ühe tsooni piires on bussipileti kehtivusaeg 1 tund. Nii saab Kuusalu lähedalt liinibussile minnes ja Tallinnas oma toimetusi kiiresti tehes sama üksikpiletiga ka koju tagasi sõita – kui bussiajad sobivad. Oma piletitsoonis sõites jõuab kiiresti toimetades poes ära käia ja sama piletit kasutada ka tagasiteel.