Nurru Ometi teatas: Kolga loomavabrik tegutseb taas

1795

Loomakaitsjad avaldasid fotod, mis on tehtud Kolgas talust, kus paar kuud tagasi viidi ära koerad ja kassid.

Neljapäeval, 9. septembril  teatas Postimees online-uudises „Kuusalu loomavabrik tegutseb taas“, et loomakaitsjate sõnul peetakse samas kohas jälle loomi kitsastes tingimustes.
MTÜ Nurru Ometi avaldas Facebooki lehel päev varem fotod, millelt on näha nelja kassipoega väikeses puuris, kanu kitsamas puuris, saksa lambakoera pimedas laudas, kitse lühikese nööri otsas.
Facebookis on piltidele lisatud tekst, et kaks kuud tagasi Kolga koertevabrikust ära viidud loomad on saanud päriskodud, kuid vald ja veterinaaramet ei ole teostanud järelkontrolli, sest samas kohas on juba uued koerad ja kassid.
Reedel, 10. septembril käisid Kuusalu valla keskkonnaspetsialist  Mailis  Virve  ja  Harjumaa veterinaarkeskuse peaspetsialist Urmas  Saron  Kolgas  samas  talus  loomapidamist  kontrollimas.
Mailis Virve kommenteeris, et nähtud loomad olid toidetud, kuid oleksid võinud olla paremates tingimustes. Kassipojad olid neljakesi pisikeses puuris ja kanade puur, mida õues tõstetakse ümber, oleks samuti võinud olla suurem. Laudas oli saksa lambakoera tunnustega emane koer, majast tuli välja samasugune isane koer, mõlemad koerad olid kiibistatud ja passidega. Ka kitsed olid laudas kinnitatud meetriste köiejuppidega.
Mailis Virve: „Kuna neilt inimestelt ei võetud loomapidamise õigust ära, võivad nad loomi endale võtta ka edaspidi Veterinaarameti spetsialist leidis, et nähtu põhjal tuleb koostada uus ettekirjutus ja ka sunniraha rakendamise hoiatus, aga tekkis ootamatu tõrge – me ei suutnud tuvastada perenaise isikut, sest esitatud dokumentidel olid erinevad nimed, ta pass oli aegunud. Teame, et ta peaks olema Soome kodanik.“
Mailis Virve pöördus piirkonnapolitseinik Kalev Kuuspalu poole palvega, et tuvastada isik. Piirkonnapolitseinik ütles, et külastas esmaspäeval perenaist ja saatis andmed Soome, et selgitada välja, kellega on tegu.
Talu rentiv soomlanna kinnitas Sõnumitoojale, et leidis kassipojad metsast. Kitsed võttis, et need hooldaksid õues kasvavat muru. Ta ütles, et ei ole loomade piinaja ega pea loomavabrikut. Tema majapidamises hiljuti loomi pildistamas käinud loomakaitsjaid ei juhtunud nägema ning nimetas nende käiku omavoliliseks sissetungiks eramaale.