Kolga elanik: meil polnud võimalik koertevabrikut avastada

1187

Kolga aleviku inimesed on häiritud, et neid on kommentaariumites süüdistatud hoolimatuses, kuna ei märgatud koerte väärkohtlemist.

Toimetusele kirjutas Kolgas elav naine, kes soovis kommenteerida eelmises lehes ilmunud lugu „Soome pere Kolgas: me ei ole koertevabrik“. Ta teatas, et soomlased, kellelt veterinaar- ja toiduameti spetsialistid võtsid ära 22 koera ja 6 kassi, väitsid, et ei müünud koeri Soome, ent on kindel, koeri müüdi Eestis. Kuulutused olid Kolgas Mõisa poe juures, ilmusid Õhtulehes ja olid soomlanna auto tagaaknal.
„Kuusalu Kuulutajas süüdistati, kuidas Kolga inimesed ei teadnud midagi ega näinud. Kuidas pidime teadma. Vahel oli kuulda koerte valju haukumist, aga ei osanud arvata, et neid niimoodi peetakse. Talu asub alevikust eemal, lähema majani on pool kilomeetrit, vahele jääb metsatukk. Maanteeni on talust paarsada meetrit,  ees  on  puud,“  kirjeldas ta.
Naine lisas, et Kolga elanikud on ostnud soomlannalt mune OTTi kaubakohtumistelt ja ka kodust, kuid siis pole neid taluõue kutsutud: „Kõige olulisem on, mis järeldused juhtunust tehakse. Peaasi, et soomlased enam ei jätkaks sellisel moel loomade pidamist. Minu meelest oli tegu koertevabrikuga, ehkki soome pere ise kinnitab vastupidist.“
Koeri-kasse pidanud soomlanna kinnitas, et avaldas kutsikate müügi kuulutusi: „Üritasime neist lahti saada. Olen ostnud sööke ja ussirohtu, tahtsin kulutusi tagasi saada.“ Naine ütles, et rohkem nad koeri ei pea ning kolivad talveks Kolgast ära.

Eelmine artikkelMida arvate pagulaste tulekust Eestisse, kas oleksite nõus nad oma kogukonda vastu võtma?
Järgmine artikkelJuminda küla sai mälestuspingi ja ajalooraamatud