Raasiku vallavalitsus korraldas ka tänavu uueks õppeaastaks riigilt huvihariduse ja huvitegevuse toetamiseks saadud raha eest huviringide projektikonkursi. Algaval õppeaastal huviringide korraldamiseks esitati vallavalitsusele 18 taotlust, kogusummas 44 561 eurot. Vallavalitsus otsustas rahuldada varasuvel toimunud konkursile esitatud 15 taotlust, kokku jagati ringidele 30 000 eurot.
„Nii taotluste kui toetuse saanud ringide arv on aastate lõikes olnud enam-vähem sama,“ ütles vallavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Juta Asuja. Lisaks temale kuulusid taotluste hindamise komisjoni rahandusosakonna juhataja Evelyn Velberk ning volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige Kristiina Välba.
Juta Asuja selgitas, et projektid reastati vastavalt hindamiskriteeriumitele pingeritta: „Mitmed taotlejad saavad toetust küsitust vähem. Tegime neile ettepaneku mitte osta iga ringi tegevuseks eraldi vahendeid. Kui huviringid on üks-kaks korda nädalas, võib osta mitme ringi peale ühised arvutid või muu vajaliku. Nii saab rahastada rohkem huviringe.“
Kriteeriumid, mille järgi projekte hinnati, olid huviringis osalevate laste arv või erivajadustega laste kaasamine, ringi uudsus Raasiku vallas, põhjendatud eelarve, ringi jätkusuutlikkus. Konkursi 30 000eurosest eelarvest vähemalt 9000 eurot oli eelisjärjekorras ettenähtud loodus-, tehnika- ja täppisteaduste valdkonna projektidele ning vähemalt 3000 eurot erivajadustega noortele huvitegevuses osalemisvõimaluste loomiseks.
Maksimaalne toetus ühele projektile oli 3000 eurot, sellest kuni 1500 eurot võib kasutada palgakuludeks. Huviringid, mis on valla projektikonkursil saanud toetust juba vähemalt kaks aastat, saavad tänavu toetust tingimusel, et taotleja tagab vähemalt poole huviringi juhendaja töötasust.
OÜ Raekool saab 3000 eurot algkooliõpilaste ja lasteaialaste robootikaringi jaoks. Ring hakkab toimuma Arukülas, kui on huvilisi, siis ka Raasikul.
MTÜ Free Flow Studio jätkab Arukülas laste ja noorte tänavatantsutundidega, selleks eraldati 1270 eurot. MTÜ Loodusmaa saab Arukülas juba aastaid korraldatud loodus- ja teadusringile Miksitaja 1426 eurot, kooli enda LoTe ehk loodusteaduste huviring saab 2000 eurot. Aruküla koolis saavad toetust veel filmispordiring – 1840 eurot, VEX IQ robootikaring – 1799 eurot, keraamikaring – 1942 eurot, algklassilaste ring „Elavad muinasjutud“ – 1700 eurot ning OÜ Koolitervishoid esmaabiring – 1760 eurot.
Pikavere mõisakoolile antakse ettevõtlikkuse huviringide korraldamiseks 2326 eurot, Aruküla Kultuuriselts saab esmakordselt teisele kooliastmele mõeldud mini-minifirma huviringi jaoks 850 eurot. Aruküla Kultuuriselts saab veel 2452 eurot valla noorte podcasti ehk internetisaadete ringi jaoks.
Raasiku kooli minifirma ja ettevõtlikkuse huviringi jätkamiseks antakse 2335 eurot. OÜ Halliku hakkab Raasiku koolis esimese ja teise kooliastme õpilastele korraldama teadusringi, seda toetatakse 2700 euroga.
Raasiku Valla Sport saab uiskude soetamiseks ja Aruküla jääväljakul treeningute korraldamiseks 2600 eurot.
Rahapuudusel ei toetatud Raasiku Valla Spordi esitatud projekti kergejõustikutreeningute läbiviimiseks suvisel koolivaheajal, OÜ Halliku kunstiringi ning OÜ Lastekoolitus inglise keele ringi lasteaialastele ja algklassilastele.