Kuusalu vald võitis Harju omavalitsustöötajate suvespordipäevad

3981

Eelmisel aastal kaotas Kuusalu võistkond maavalitsusele 1 punktiga ja tuli teisele kohale.

Harju maakonna omavalitsustöötajate ja volikogude liikmete 18. suvespordipäevad toimusid 18. ja 19. augustil Lääne-Virumaal, Kunda lähedal Lammasmäel.

Kuna traditsiooniliselt korraldab need eelmise aasta võitja, otsustas maavalitsus minna maakonnast välja, et mitte eelistada Harjumaa ühtegi linna või valda.

Kuna üldkokkuvõttes saavutas seekord 169 punktiga esikoha Kuusalu valla võistkond, tulevad järgmised suvespordipäevad Kuusalu vallas. Harju omavalitsustöötajate kõige esimesed suvespordipäevad olid 1994. aastal samuti Kuusalu vallas – Valkla rannas. Tookord oli Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, otsiti kohta, kus kokku saada ning ta kutsus kolleegid oma koduvalda. Nüüd on Urmas Kirtsi taas Kuusalu vallavanem.

Raasiku valla võistkond sai üldarvestuses 6., Anija vald 8. ja Loksa linn 13. koha. Võistkondi oli kokku 16. Võisteldi viktoriinis, petankis, mölkkys, isetegevuses, oli teatevõistlus ja omavalitsusjuhtide võistlus.

Isetegevuses tuli esitada kolmeminutiline etteaste teemal „Töölisklassi elu, mured ja rõõmud tsemendilinnas“. Kuusalu võistkond hinnati selles esikoha vääriliseks. Vallavanem sai idee internetist leitud venekeelsest sketšiklipist hommikuvõimlemise kohta, esitati eestikeelne naljakava virgutusvõimlemisest tehaseliini töötajatega.