Mais alustati Raasikul Paju põiktänava äärde, Coopi kaupluse ja Mistra-Autexi vahelisele maa-alale, esimese 10 korteriga ridaelamu ehitamist. 1,3 hektari suurusele maatükile on planeeritud 6 maja kokku 39 ridaelamuboksiga. Arendajad on osaühingud Tilford Capital ning seni Raasikul ühe- ja kahepere elamuid ehitanud Rassa Ehitus.
Tilford Capitali juhatuse liige Raul Altmäe rääkis, et Paju põigu äärne maatükk osteti 2017. aastal riigilt kahe ettevõtte peale. Kuna arendajate kohustus oli rajada sinna teedevõrk, tänavavalgustus, vee- ja kanalisatsioonitrassid ning panna õhuliin maa alla, otsiti otstarbekat lahendust, mis lubaks pakkuda uusi elukohti mõistliku hinnaga, kuid samas oleks ka ettevõtjaile kasumlik.
„Lisaks uurisime, milliseid elamistingimusi piirkonnas üldse pakutakse. Ridaelamuid Raasiku vallas pakkumises ei ole,“ sõnas Raul Altmäe.
Koostöös OÜga Arhitektuuribüroo Nafta kavandati alale kolm 10 ja kolm 6 boksiga ridamaja. Kõik korterid on planeeritud läbi kahe korruse, 102 ruutmeetrit suured, neis on viis tuba: „Püüdsime lähtuda praktilisusest. Kui peres on mitu last, soovitakse, et igaühel oleks oma tuba.“
Tilford Capitali juht ütles, et kuna ehituse eelarve on väga suur, tehakse ühe maja kaupa, järgmisega alustatakse, kui esimesest elamust suurem jagu müüdud. Kortereid pakutakse kõigi suuremate kinnisvaraportaalide kaudu, ühe ridaelamuboksi hind on 130 000 eurot: „Praegu võetakse kinnisvaraturgudel inimestelt viimane raha. Meie otsustasime, et, müüme elamispinda mõistliku hinnaga, millega ollakse nõus ostma.“
Seni on esimesest majast müüdud üks korter, kuid huvi nende ostmise vastu olevat korralik ning lähiajal jõutakse järgmiste müügitehinguteni. Huviliste seas on kohalikke, kes soovivad oma elamispinda uuendada, kuid ka pealinna noori peresid, kellele on linnakorter jäänud väikeseks.
„Raasiku on lastega perele elamiseks hea koht, kuna Tallinn on lähedal ja hästi ligipääsetav, kohapeal on lasteaed, kool, spordisaal, staadion, rahvamaja. Raasiku suur pluss on ka töökohad – seal on Mistra-Autex, kus on tööl üle 300 inimese, kellest paljud tulevad praegu väljastpoolt Raasikut,“ rääkis Raul Altmäe.
Raasiku esimene ridaelamu valmib novembri lõpuks, siis saavad 10 peret sisse kolida. Sügisel loodetakse alustada ka järgmise sama suure ridamaja ehitamist, ehitusloa taotlus on vallavalitsusele esitatud. Kõik kuus maja peaksid valmis olema kolme aastaga.
39 korterit tähendab vähemalt 100 elanikku. Arendajad tasuvad vallale 1000 eurot iga elamispinna ühiku eest niinimetatud sotsiaalse taristu tasu, et tagada uutele elanikele lasteaia- ja koolikohad.
Raasiku vallavanem Andre Sepp lausus, et iga arenduse puhul tuleb arvestada elanikkonna juurdekasvuga ning avaldas heameelt, et Paju põigu arendajad on planeeringut hakanud reaalselt ellu viima: „Kokku on Raasikule planeeritud üle 200 elamuühiku. Kas ja millal kõik realiseeruvad, ei tea. Lasteaiakohtadega on kitsas, kuid Aruküla lasteaiale on võimalik natuke juurde ehitada, Pikaverre saab võtta sõimeealisi, rahastame ka lastehoiukohti. Enne elamuaretus, küll siis tuleb ka taristu järele. Perspektiivsed kohad uue lasteaia jaoks on olemas.“