Purjetaja OTT RICHARD HÄÄL saavutas Eesti MV etapil 1. koha

506

INGRID RANDLAHT

Eelmisel nädalal, 2.-4. augustini Tallinnas peetud Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas Hara Seilamise Seltsi purjetaja Ott Richard Hääl Optimistil U12 vanuseklassis esikoha, olles kogu Optimist klassi pingereas väga kõrgel 10. kohal. Kuldar Paalberg saavutas samas klassis 15. koha.

Kokku võistlesid Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel, mis ühtlasi oli Eesti meistrivõistluste etapp, Optimist klassi 94 purjetajat. Kuldfliiti suutis ennast sõita ka Johanna Süda ning tubli debüüdi meistrivõistlustel tegid Siim Oskar Hääl ja Rikhard Juhani Vatunen. Zoom8 klassis võttis esimest korda meistrivõistlustest osa Tõnis Ustav.

Eesti meistrivõistluste sari koosneb neljast etapist, milles on toimunud kaks. Järgmine etapp peetakse augusti lõpus Lohusalus ning viimane septembri keskel Pärnus. Siis selguvad ka Eesti meistrid, neljast etapist lähevad võistlejal arvesse kolme parema tulemused.

Hara Seilamise Selts korraldab 10.-11. augustil Hara sadamas regati Optimist, Zoom8 ja Laser Radial paadiklassidele, mis on ühtlasi Kuusalu valla esimesed meistrivõistlused purjetamises. Võistlejaid on oodata ligi 50 – kohalikke purjetajaid ja mujalt Eesti jahtklubidest. Lapsed ja noored võistlevad Optimist ja Zoom8 klassis ning täiskasvanud Laser-tüüpi paatidel. Laserite klassis saavad startida kõik täiskasvanud purjetamisharrastajad Kuusalu vallast, võistluspaadi annab Hara Seilamise Selts.

Laupäeval on Hara sadamas ka merekultuuri seminar, külla tuleb kahemastiline puulaev Hiiu Ingel, räägitakse puulaevaehituse traditsioonidest ja tänapäevast.