President ALAR KARIS kohtus Valklas Kuusalu kooli õpilastega

1049
President ALAR KARIST intervjueerisid Kuusalu kooli õpilased JOOSEP MÜRK ja MARIELLA SOOM. Fotod Kuusalu Kroonika

Eesti Vabariigi president Alar Karis andis teisipäeval, 30. novembri ennelõunal Valkla kivi juures kodanikuõpetuse välitunni Kuusalu keskkooli abiturientidele ja ka 11. klasside õpilastele, kes õpivad riigikaitset. Sel päeval sai Eesti Vabariigis vabana elatud päevade arv ühe võrra suuremaks okupatsioonide all elatud päevade koguarvust, mis on 18 950.

President ALAR KARIS, Kuusalu kooli õpilased ja valla esindajad Valklas.

Kohtumise korraldasid Rävala malevkonna kaitseliitlased ja Kuusalu jaoskonna naiskodukaitsjad koos Kuusalu kooli õpilasesindusega. Osalemine oli kutsetega. Valkla kivi juurde olid seatud suured telgid.

Presidenti ootasid koos õpilastega Kuusalu vallavanem Terje Kraanvelt, volikogu esimees Ulve Märtson, Kuusalu kooli direktor Kristi Tarik ja Kuusalu Pasunakoor. Tulijaid tervitas üks korraldajatest, kooli ajalehe Lehepapp väljaandmist koordineerinud õpetaja Mari Paenurm. President asetas kivi juurde pärja. Auvalves seisid Kolga rühma kodutütred Marliis Kosemets ja Mariel Moks, Kuusalu noored kotkad Renno Välk ja Jan Philip Kivimaa, naiskodukaitsjad Elbe Lumiste ja Lana Toomvap ning kaitseliitlased Ülo Sõnajalg ja Jaan Paesüld.

Kuusalu pasunakoor koos presidendiga Valkla kivi juures.

Mari Paenurm rääkis Sõnumitoojale, et õpilased koostasid presidendi intervjueerimiseks eelnevalt üle 40 küsimuse. Neid esitasid õpilasomavalitsuse juht Mariella Soom ja abiturient Joosep Mürk. President küsimusi ette teada ei soovinud. Ajaplaani arvestades tuli noortel teha küsimustest kohapeal valik. Intervjuu salvestas ja avaldab Kuusalu Kroonika.

Kohtumine lõppes mulgipudru ühise söömisega, mille korraldasid naiskodukaitsjad.

Eelmine artikkelSõnumitoojas 24. novembril
Järgmine artikkelKuusalu ujumise meistrivõistlustel otsustas sajandik