Veebruari lõpuni saavad omavalitsused esitada Harjumaa Omavalitsuste Liidule projekte või tegevusi maakondade arengustrateegiate elluviimise meetmest (MATA) toetuse saamiseks. Maakonna arengustrateegia tegevuskavasse 2020-2023 saavad Harjumaa omavalitsused esitada reeglina ühe vähemalt viie omavalitsuse ulatusega tegevuse või objekti aastas, nende jaoks on meetmest võimalik taotleda kuni 75 protsenti kaasrahastust. Toetuse minimaalne suurus on 30 000 eurot.
Kuna rahandusministeerium on teinud ettepaneku kuulutada tänavu välja nii 2020. kui ka 2021. aasta taotlusvoorud, palus Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL) omavalitsustelt hiljemalt 28. veebruariks tegevusi mõlema vooru kohta ehk kuni 2 tegevust. Eelmisel aastal toetuseta jäänud tegevused viiakse üle uude tegevuskavasse, kui esitaja pole teinud ettepanekut seda muuta või eemaldada. Esitatud tegevustest valib HOLi juhatus maakonna arengukomisjoni ettepanekul, millised projektid esitatakse Riigi Tugiteenuste Keskusele maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest rahastuse saamiseks. 2020. aastal on Harjumaa projektide rahastamiseks 862 005 eurot.
Anija vald esitas eelmisel aastal MATAsse Kõrvemaa rattaringi projekti, taotleti 130 700 eurot. See oli Harjumaalt üks kolmest projektist, mis saavad toetuse. Tänavu esitatakse kaks projekti. Esimene on Kehra-Anija kergliiklustee, mille pikkus on 5,8 kilomeetrit Kehra vanast asulast Kehra küla kaudu Anijani, et parandada võimalusi Anija mõisa kui turismiobjekti külastamiseks, samuti on kavandatav kergliiklustee Kõrvemaa rattaringi üks võimalikest marsruutidest. Projekti kavandatav eelarve on 1,21 miljonit eurot.
Tuleval aastal taotletakse raha Kehrasse 12 eakale kaasaegse ja innovatiivse üürikodu rajamiseks. Ühekordse üürikodu maksumuseks prognoositakse 550 000 eurot ning omaosalus 137 500 eurot. Mõlema projekti partneritena on kirjas Jõelähtme, Kose, Kuusalu ja Raasiku vald, eakate üürikodu puhul ka Kehra sotsiaalkeskus.
Kuusalu vald esitas eelmisel aastal toetusetaotluse Tallinna-Lahemaa kergliiklustee etapiliseks projekteerimiseks Kuusalu valla piires. Kogumaksumus on 8 miljonit eurot, esimeseks etapiks aastatel 2020-2021 küsiti 295 000 eurot. Vallavalitsus teeb volikogule ettepaneku esitada MATAsse ka Kiiu-Käli kergliikustee valgustamine, samuti soovitakse osaleda Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse elektrooniliste sõidutabloode projektis.
Raasiku vald MATAsse taotlust ei esita. Vallavanem Andre Sepp kommenteeris, et projekte, mis hõlmaksid suuri, vähemalt viit omavalitsust kaasavat tegevust, ei ole kerge leida. Ta lisas, et eelmisel aastal oli sümpaatne maakonna bussipeatuste elektrooniliste tabloode projekt, mille esitas Põhja-Eesti ühistranspordikeskus, ning Saue valla esitatud Haiba lastekodu renoveerimise ja laste turvakodu rajamise projekt.
Loksa linnavalitsus on esitanud volikogule eelnõu taotleda 2020. aasta taotlusvoorust toetust Loksa bussiterminali renoveerimiseks, orienteeruv maksumus on 370 000 eurot. 2021. aasta taotlusvooru plaanitakse esitada Loksa gümnaasiumi kompleksis asuva viie hoone fassaadide ja küttesüsteemide korrastamine, orienteeruv maksumus on 380 000 eurot. Eelnõud on volikogu teisipäeva, 18. veebruari õhtul toimuva istungi päevakorras.