Loksa judoklubi tahetakse spordihoonest välja kolida

1195

SA Loksa Sport koondas 1. jaanuarist 2010 judotreener JURI GRILLI.

MTÜ Loksa Spordiklubi juures tegutsev judoring on seni tegevust jätkanud, linnavolikogu liige Juri Grill treenib lapsi tasuta. Senise viie korra asemel on treeningud kolmel õhtul nädalas.

SA Loksa Sport juhataja Rainer Lapp ütles, et koondamine oli sihtasutuse nõukogu otsusel, kuna pole enam rahalisi ressursse. Tema sõnul ei ole sihtasutuse palgal ühtegi treenerit.

Möödunud pühapäeval kogunesid treeneri kutsel Loksal Mere t 4 asuvasse spordihoonesse noorte judokate vanemad, et arutada, kas judoring sulgeda või jätkata tegutsemist. Koosolekul osales 23 inimest. Otsustati moodustada judoklubile viieliikmeline hoolekogu, kes hakkab suhtlema linnavalitsusega. Ka otsustati saata linna juhtorganitele pöördumine, millele kogutakse linnarahvalt allkirju. Esmaspäeva seisuga oli allkirju antud 200.

Hoolekogu hakkab esmalt tegelema linnavalitsuse korraldusega, mis nõuab judo­­klubi väljakolimist spordihoonest ning ülekolimist Loksa vene gümnaasiumisse. Kõigepealt soovitakse tutvuda ekspertiisiaktiga, et saada selgust, miks peavad judokad majast juba lähiajal lahkuma.

Loksa linnavalitsus saatis Juri Grillile 8. veebruaril kirja, kus on teatatud, et ebaökonoomse ja läbikulunud viimistlusega spordihoone kasutus tuleb ekspertiisi- ja projekteerimisbüroo OÜ Ehitus­ekspert hinnangul peatada seni, kuni valmib projekt ja on teada kompleksi edasine kasutus. Linnavalitsus tellis Ehituseksperdilt jaanuari lõpus ekspertiisi, et selgitada välja Mere t 4 spordihoone tehniline seisukord, remondi vajadus ja kasutamise otstarbekus arvestades hoone tehnilist seisukorda.

OÜ Ehitusekspert hinnangul vajab maja kompleks-kapitaalremonti, tuleks tellida remondi-rekonstrueerimise projekt: „Ruumid enamuses on antisanitaarsed, sealhulgas pesuruumid. Viimistlus on läbikulunud, hoone ei vasta tuletõrje-eeskirjadele ja keskküttesüsteem töötab ebaökonoomselt ning hoone seisund ei võimalda kütteperioodil tagada ruumides vajalikku temperatuuri, mistõttu on küttekulud väga suured.”

Abilinnapea Andres Kaskla linnapea ülesannetes palus lõpetada hoone kütmine, kui kütteõli lõpeb, ning peatada Mere t 4 spordihoone edasine kasutamine treeningute läbiviimiseks. Linnavalitsuse ettepanek on lõpetada MTÜga Loksa Rahvaspordi­klubi olemasolev rendileping ning jätkata treeninguid Loksa vene gümnaasiumis, kus on soojad ja renoveeritud ruumid.

MTÜ Loksa rahvaspordi­klubi juht Juri Grill kommenteerib, et maja vajab remondi ja selleks on mitmel viimasel aastal küsitud linnaeelarvest raha, seni tulutult: „Kuid hoone pole minu meelest varisemisohtlik, et siin ei võiks enam inimesed tegutseda. Loomulikult pole ruumid kaasaegsed, palju oleks teha, aga saame hakkama. Loksa vene gümnaasiumis pole kohta, kuhu saaks 150 judomatti laotada nii, et neid ei peaks hakkama iga kord tõstma. Üks matt kaalub 25 kilo. Kes neid pidevalt laotavad ja pärast üles võtavad, kui hakkame treenima Loksa vene gümnaasiumi spordisaalis? Väiksemad judopoisid kaaluvad ise sama palju.”

Juri Grill lisab, et Mere t 4 spordihoones käib treeningutel kokku ligi 120 inimest – 45 judoklubi noort, umbes 20 osalevad enesekaitset õpetava Aitado treeningutel, ligi 20 täiskasvanut tegeleb jõusaalis, siis veel kurnimängijad, maletajad, lauatennise mängijad.

„Meie majas tegutseb rohkem rahvast, kui kokku õpib Loksa linna lapsi muusikakoolis ja külastab päevakeskust. Neid hooneid korrastatakse. Kindlasti on Loksal võimalik leida muid kokkuhoiukohti, et raskel ajal säilitada judotreeningute võimalus. Judos on Loksale igal aastal toodud kõige enam auhinnalisi kohti, ja seda ka Euroopa, mitte ainult Eesti meistrivõistluste tasemel,” selgitab ta.

Linnavolikogule ja –valitsusele saadetavas kirjas, millele kogutakse allkirju, palutakse jätkata judoklubi finantseerimist ja treeneri tasustamist ning võimaldada normaalsed treeningutingimused.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“