
Kuusalu vallavalitsuselt tänukirja pälvinud Priit Kirsiste Kuusalust panustas eelmise aasta jooksul abipolitseinikuna 509,5 vabatahtlikku töötundi ning Kristjan Kurg Kolgast 78 tundi ja tegutseb ka Kolga vabatahtliku pritsimehena. Mõlemad on läbinud iseseisva pädevusega abipolitseiniku koolituse ja saavad tegutseda politseiametnikuta.
Priit Kirsiste on abipolitseinik 2014. aastast ning tegutseb kogu Ida-Harju politseijaoskonna tööpiirkonnas, mis ulatub Loksast ja Aegviidust kuni Tallinna kesklinnani. Ta on igal aastal panustanud abipolitseiniku vabatahtlikku tegevusse 500-600 tundi.
„See on mu hobi, reede õhtul panen vormi selga ja lähen politseijaoskonda. Abipolitseiniku varustus sarnaneb elukutseliste politseinike omaga, ka meil on kaasas relv ja taser. Volitused on samuti sisuliselt samad, mis politseinikel, kuid menetlusõigus puudub. Päris palju tuleb ette lähisuhte vägivalla ehk peretülide lahendamist. Käin patrullimas, koolides rääkimas politseist ja abipolitseinikest ning osalen Tallinnas politsei korraldatud välikampaaniates. Sõidan ka eskordis, kui Eestit külastab mõni riigijuht,“ rääkis Priit Kirsiste.
Kristjan Kurg hakkas abipolitseinikuks pronksiöö rahutuste järel 2007. aastal ning patrullib koduvallas koos Priit Kirsiste ja piirkonnapolitseinik Kalev Kuuspaluga. Ta kirjeldas, kui abipolitseinikud on end patrulli minekuks kirja pannud, saadetakse neid vajadusel sündmuskohale, kus tuleb otsustada, kas on vaja kutsuda abijõude või saab ise hakkama. „Üldiselt on Kuusalu vallas rahulik, rohkem satub nägema autosid, millel kindlustus või ülevaatus tegemata, või kohtame roolijoodikuid,“ sõnas Kristjan Kurg.