
Kuusalu spordikeskuse veebilehel ja Facebookis palutakse mõistvat suhtumist, kui rahvast on ujulas, spordisaalis, ka fuajees nii palju, et osade poole pöördutakse palvega lahkuda, tulla teisel ajal. Möödunud laupäeval toimusid saalihoki ja jalgpalli võistlused, lisaks olid treeningud ujulas, galeriis, aeroobikasaalis, kuni kella 14ni olid riietusruumid hõivatud. Spordikeskuse Facebooki-lehel soovitati ujula või jõusaali külastus sättida pärastlõunaks. Lisatud oli, et ka siis võib juhtuda, et palutakse pigem hiljem tagasi tulla.
Põhjus on kultuuriministeeriumi juhistes. Ehkki alates 19. augustist kaotati kuni 26aastaste noorte huvi- ja sporditegevusele kehtestatud piirangud haridusasutustele siseruumide 50potsendilise täituvuse ja inimeste arvu kohta, kehtivad need endiselt, kui noorte treeninggruppidega samaaegselt tegutsevad seal teisedki spordiharrastajad. Siis tuleb treeningu korraldajal tagada 50protsendiline täituvus ja inimeste hajutatus.
Mitme treeningrühma üheaegsel tegutsemisel tuleb korraldada tegevused ja liikumine nii, et maksimaalselt vältida rühmade omavahelist kokkupuutumist. Treeningute korraldaja peab jälgima, et isikud ei koguneks isetekkelistesse gruppidesse ega jääks pärast sportimist samale territooriumile. Haigusnähtudega isikud ei tohi treeningutes osaleda. Kaitsemaskide või muude isikukaitsevahendite kasutamine on vabatahtlik, spordi tegemise ajal pole kaitsemaskide kasutamine soovitatav.
Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavain: „Me ei taha teha antireklaami ning tore on, et ujulas ja spordisaalides käiakse praegu aktiivselt, kuid Covid-19 piirangute tõttu peame külastajaid hajutama. Tahame kaitsta neid ja ka maja töötajaid. Tulge spordikeskusesse, aga palume käituda vastutustundlikult. Administraatorid jälgivad olukorda ning vajadusel on sunnitud meelde tuletama, et praeguses olukorras meie majas niisama mitte olla. Enne spordikeskusesse tulekut võiks helistada, jõusaali tulek eelregistreerida või uurida, kuidas olukord on.“
Kuusalu spordikeskuse ujulas tohib vastavalt nõuetele viibida praegu korraga kuni 28 inimest. Kui saunas jäädakse pikemalt lobisema ja aega veetma, tähendab see, et teistel tuleb kauem oodata, kuni pääseb ujulasse, kirjeldab ta.
Kui varem võisid väikeste laste vanemad jääda ujumistreeningu ajaks lapsi jälgima või fuajeesse ootama, siis nüüd on spordikeskuse töötajail palve, et lapsega võiks saabuda 5 minutit enne trenni algust ja lõpu ajaks tulla talle järele.
Omaette suur mure on koolilapsed, kellele meeldib spordikeskuse fuajees ja kohvikus aega parajaks teha ning oodata enda treeningu algust või koolibussi.
„Väga palume, et spordikeskusesse ei tuldaks aega veetma. Koolimaja uksed on avatud, seal töötab pikapäevarühm. Istuda saavad õpilased koolimaja koridorides pinkidel või olla lugemissaalis,“ lausub juhataja.
Et noored arvestaksid Covid-19 tingitud rangemate nõuetega, on neil palutud täita ankeet, milles küsitakse, miks ta fuajees ootab ja mis kell treeningrühm alustab. Mõnigi istuja on juhataja sõnul lahkunud, kui näeb, et tullakse ankeetidega.
Spordikeskuses on administraatorite kaitseks letile ette seatud pleksiklaas. Desinfitseeritakse ukselinke ja muid sagedasti kasutatavaid alasid, kuid tähtsad on ka kõik muud ettevaatusabinõud, kinnitab Kadri Idavain.
Külastatavus mullusega võrreldes on pisut langenud
Eriolukorra ajal oli Kuusalu spordikeskus suletud ja suvel suleti maja paariks nädalaks kollektiivpuhkuse tõttu. Juhataja räägib, et kõik varem broneeritud spordilaagrid suvekuudel toimusid.
Septembris algasid õpilaste spordi- ja tantsutreeningud, ka täiskasvanute trennid. Septembris oli külastajaid mullusega võrreldes siiski 36 ja oktoobris 15 protsenti vähem.
Loksa spordikeskuses on hõredam
Loksa spordikeskuse juhataja Aive Mõttus ütleb, et ujula, sauna ja spordisaalide külastajate puuduse üle kurta ei saa, kuid ülerahvastatuse probleeme pole. On kujunenud, et spordikeskust külastatakse hajutatult. Jõusaal on väike, sinna on soovitatav aeg broneerida. Saunatajad käivad hommikupoole, kui ujujaid ja treenijaid on vähe. Distantsi hoitakse kenasti, käsi pestakse ja desinfitseeritakse hoolega ning haigena sportima ei tulda, kommenteerib ta.