„See 40minutiline lavastus sobib koduteatriks, võime tulla perekondlikele üritustele mängima,“ lubab lavastaja TERJE VARUL.
Kolga seltsimajas kahel õhtul, neljapäeval, 12. oktoobril ja laupäeval, 14. oktoobril esietendunud „Nokia 3310“ algas publikule ootamatult. Kui tuldi saali, seati end istuma ja ka vesteldi, toimetasid näitlejad koduks kujundatud alal. Tasapisi hakati aru saama, et näitlejad on juba oma rollides.
Lavastaja Terje Varul ütles, et idee on tekitada vaatajatele tunne, otsekui oleksid kohe sattunud kellegi koju, pereelu olustikku: „Tundub, et see toimis. Sellises alguses on ka üks element, mis vihjab argielu rutiinile, aga rohkem rääkida ei tahaks, las jääb vaatajatele endile avastamiseks.“
Mart Kivastiku tragikoomiline lühinäidend „Nokia 3310“ on nukrapoolne lugu sellest, kuidas neljakümnendates aastates mees Jürka, kellele keegi ei helista, usub, et elu õnn peitub mobiiltelefonis. Jürka rollis on Leo Kiviberg, kellele see on teine roll harrastusteatri näitlejana. Tema naist Mari mängib Elvi Reinvald, nende poega Mart Almers ja tütart Terje Multer. Ka sel puhul on tegu lavastaja leitud lahendusega, sest poeg on näidendis 6-7aastane ja tütar on teismelise eas.
Terje Multer rääkis Sõnumitoojale, et esialgu tundus, nad mõnda aega proovivad laste rolli ja hiljem tulevad päris lapsed neid mängima: „Kui sain aru, et meie mängimegi lapsi, olid mul väga suured kahtlused. Aga tundus, publikut ei häirinud, et teismelist tüdrukut mängis üle kuuekümnene.“
Ta jutustas, et hakkas rolli jaoks jälgima oma kümneaastast varateismelist tütretütart – lapselapse kõnemaneere, poose: „Sain temast inspiratsiooni. Pean leidma inimese, kelle iseloomu ja natuuriga roll sobib. Meile endale on väga meeldinud seda tükki harjutada ja mängida. Terje Varul on huvitav lavastaja, fantaasiarikas.“
Mart Almers: „Lasin oma sisemise lapse endast välja, tegelikult polegi ju saanud päris täiskasvanuks. Kui mängid, unustad oleviku täielikult ja oledki see laps. Tükk arenes proovide käigus, katsetasime, tegime mitu korda ümber. Terje Varul annab meile proovides võimaluse katsetada ja leida parim lahendus.“
Elvi Reinvald: „Esialgu oli publik veidi kohmetunud, et lõime enne etenduse algust kodumiljöö, aga kiiresti saadi aru. Tükk on lühike ja lihtsam mängida. Püüdsime Leod toetada, kandev roll on temal.“
Leo Kiviberg kommenteeris, et ta esimene osatäitmine trupis oli komöödias, seekord on teema keerulisem ja roll tõsisem: „Tükk on kirjutatud majanduslikult raskete aegade paiku ja praegu on jälle sarnane periood. Pereisa on mures, kuidas peret ülal pidada, sest tööd on keeruline saada ja palka võiks maksta rohkem. Ma ise olen teistsugune, rahulikum tüüp, aga kujutasin ette, kuidas ägedam reageeriks. Roll nõuab süvenemist ja on mahukas, teised laval aitasid miimika, tegevuste, vahel ka lausetega, mida polnud tekstis. Olen rahul, tõeks on osutunud vanasõna, et annad näpu, võtab käe. Harrastustrupis on huvitav kaasa teha, pakub igapäevaelule vaheldust.“
Kõnnus tegutseva Teise Küla Teatri lavastaja ja näitleja Pille Smirnova kiitis, et näidend oli ilusasti välja mängitud ja töötas: „Mittemõistmine ja elust väljalõigatu teema tuli Leo Kivibergil väga hästi välja. Tükk on eluline ja hästi lavastatud, soovitan vaatama minna.“
Lavastaja Terje Varul lisas, et lavastusega on kavas osaleda Arukülas toimuval harrastusteatrite festivalil. Järgmine etendus toimub 9. novembril algusega kell 19 Kehra raudteejaamas asuvas muuseumis.
„Mul on suur rõõm selle trupiga töötada. Näidendi valisin koosseisu järgi – rollid kahele naisele ja kahele mehele. Kivastiku näidend sobis ka seetõttu, et teadsin, tema tekstid on muhedad, samas pakuvad mõtteainet veel mitmeks päevaks. Kindlasti mängime tükki Kehras ja Arukülas ning arvatavasti jaanuaris uuesti ka Kolga seltsimajas,“ ütles ta.
Lavastuse kavalehe ja plakati kujundas ning valgustusega aitas Juhan Kubu.