Kiius tegutseva salongi Nailweb küünetehnik SIRET PADAR pälvis Ilu Peegel 2023 konkursil parima maniküüritegija tiitli.
Kuusalu vallas Kiiu alevikus kuus aastat küünetehniku salongi pidanud Siret Padar postitas Facebookis, et on meeletult liigutatud, õnnelik ja uhke, et tema tegemisi on märgatud – Ilu Peegel auhinnagalalt tuli ta tagasi võiduga.
Tegu on Eesti iluvaldkonna töötajate tunnustusüritusega, mis toimus teist aastat. Konkursi korraldas firma Tradehouse. Parimad ilutegijad valiti 12 kategoorias: meestejuuksur, naistejuuksur, kosmeetik, massöör, jumestaja, kulmutehnik, ripsmetehnik, pediküüri tegija, küünetehnik, maniküüri tegija, ilukoolitaja ja salong. Kandidaate esitati kokku 4253.
Siret Padar oli nomineeritud parima küünetehniku ja parima maniküüritegija kategoorias: „Paljudes muudes valdkondades on Eestis parimaid valitud juba aastaid, ilutegijatel varem sellist tunnustusüritust ei olnud. Tahtsin üritusele minna ja jagasin klientidele infot kandidaatide esitamise kohta. Saingi kutse ja läksin peole, aga ootamatu oli, et mind kutsuti kahel korral lavale kümne nominendi hulka. Tunnustus ja auasi oli ainuüksi seista laval nende tublide, andekate ja töökate naiste kõrval, kes kõik on võitu väärt. Suur oli üllatus, kui mind ühes kategoorias kuulutati võitjaks.“
Ta ütles, et ei tea, kes klientidest teda kandidaadiks esitasid, kuid on neile väga tänulik. Ankeedis tuli lisada kandidaadi sotsiaalmeedia konto, kodulehe aadress ning kirjeldada, milliseid töövõtteid ja -instrumente kasutab, ka iseloomustada kandidaati. Võitja väljakuulutamisel loeti kõigepealt ette klientide kommentaare, lõpuks öeldi nimi.
Kolgakülast pärit Siret Padar on viimased kaheksa aastat elanud Kuusalus. Küünetehnikuna asus tööle 12 aastat tagasi, esialgu töötas Tallinnas, siis läks Soome. Seoses pere loomisega kolis Eestisse tagasi, oli ligi kaks aastat lapsega kodune ja kuus aastat tagasi asutas oma firma Olindra OÜ.
Ta kirjeldas, et tööruumi leidis Kiiu alevikus endises Kiiu Soone majas. Esmalt oli tööruum allkorrusel, vahetult enne koroonat moodustas koos teise küünetehniku ja kahe juuksuriga ühise salongi teisel korrusel.
„Tulime koroonaajast kenasti välja, kuid siis sain terviserikke, olin viis kuud töölt eemal. Kui uuesti tööle asusin, jagasime ruumid ja töötame eraldi,“ rääkis ta.
Aasta tagasi hakkas Siret Padar põhitöö kõrvalt pakkuma küünetehnikute koolitusi, tema juurde on tuldud õppima Saaremaalt, Valgast, Soomest, mitmelt poolt lähemalt. Koolitab privaatselt, oma salongis.
„Selle valdkonna koolitajaid on Eestis päris palju, jagatakse teadmisi sellest, mis kellelegi sobib ja mida oskab. Küünetehniku ametit saab õppida Tallinnas teeninduskoolis, aga ka iluvaldkonna koolitusfirmades. Mina õppisin esmalt ühes väikeses salongis. Õppimas olen käinud ligi 35 täiendkoolitusel,“ selgitab ta.
Tunnustust on tulnud varemgi – mullu suvel osales ta veebipõhisel rahvusvahelisel konkursil, kuhu tuli saata fotod. Esikoha saavutas küünetehniku salongitöö kategoorias.
Siret Padar: „Üsna levinud on stereotüüpne suhtumine, et kui ülikooli ei lõpeta, siis küüsi võib lakkida igaüks. Aga päris nii ei ole, konkurentsi tasemele jõudmine nõuab suurt tööd, minul ka magamata öid ja nutmisi. Olen väga tänulik oma pereliikmetele, kes on mind aidanud. Küünetehniku töö nõuab järjepidevat õppimist, sest tehnikad ja vahendid uuenevad kiiresti, tuleb suuta kätt pulsil hoida.“