Kõige rohkem rõõmustab, et Pääsulinnus on siin koolis aastaid töötanud professionaalsed õpetajad,“ ütleb alates 1. septembrist Aruküla huvialakeskuse direktorina töötav Enno Lepnurm.
Enno Lepnurm on professionaalne muusik ning olnud mitmes muusikakoolis tšelloõpetaja. Ta on Kuusalu vallast pärit Lepnurmede järeltulija, nii tema vanaisa Arno Lepnurm kui vanaonu Hugo Lepnurm on Kuusalu valla aukodanikud.
Ka Enno Lepnurme vanemad on muusikud – tema isa Andres Lepnurm oli ERSO fagotimängija, pikki aastaid kontsertmeister, Otsa-kooli ja muusikaakadeemia õppejõud. Ema Tatjana Lepnurm töötas harfimängijana rahvusooperis ning ERSOs.
Enno Lepnurm astus pärast Tallinna muusikakeskkooli lõpetamist muusikaakadeemiasse, mille lõpetas 2007. aastal. Tudengipõlves läks ta 2004. aastal tšelloõpetajaks Kuusalu muusikakooli, mis praegu kannab tema vanaonu Hugo Lepnurme nime.
Kaksteist aastat tagasi kolis Enno Lepnurm pealinnast Tartusse: „2011. aastal tuli pakkumine justkui välk sinisest taevast ja läksin Vanemuise sümfooniaorkestrisse esialgu aastaks üht tšellomängijat asendama, kuid olin üksteist aastat. Olin sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeister.“
Ka tema viiuldajast abikaasa Maria Lepnurm töötas Vanemuise teatris.
„See tähendab, et olime mõlemad õhtuti tööl. Möödunud aastal otsustasime teatritööst loobuda, et saaksime rohkem õhtust aega veeta pojaga,“ räägib Enno Lepnurm.
Ta töötas aasta ühes transpordifirmas, kus oli nii logistik kui kaubaautojuht: „Aga hing ihkas ikka muusika ja haridusvaldkonna poole – olin ka Vanemuise aastatel töötanud tšelloõpetajana Põlva, Tõrva ja Valga muusikakoolides.“
Kui nägi kuulutust, et Aruküla huvialakeskusele otsitakse direktorit, otsustas Enno Lepnurm kandideerida.
„Huvikooli juhil on õpetajast veidi avaramad võimalused end teostada ning mulle on see uus äge väljakutse. Ma ei ole kunagi pidanud nii paljude asjadega paralleelselt tegelema, nagu nüüd. Õnneks on mul toetavaid kolleege, mitu head koolivenda-õde on samuti muusikakoolide juhid.“
Hea tasemega kool
Enno Lepnurm kiidab, et eelmine direktor Malle Jaako andis talle üle väga heal tasemel kooli.
„Pillide valik, mida saab Pääsulinnus õppida, on päris suur ning mulle väga meeldib, et siin on ka kunstiringid. Aruküla mõisas on kaks imeilusat saali, mis sobivad muusika tegemiseks väga hästi, koolil on väga heade võimalustega filiaal Raasikul,“ lausub ta.
Kõige rohkem tunneb Enno Lepnurm rõõmu Pääsulinnu kollektiivi üle: „Muusikakooli põhiline vara ja väärtus on õpetajad. Tundub, et õpetajad on siin majas õnnelikud ja neile siinne aura meeldib. Mina tahan, et see jätkuks. Direktorina tahan olla oma õpetajate teenistuses ning teenida nende kaudu ka õpilasi ja nende vanemaid.“
Uus direktor kinnitab, et soovib 35 aastat tegutsenud Pääsulinnu kooli hoida toimimas sama hästi ja kvaliteetselt, kui on seda seni tehtud, ning aidata kaasa, et Pääsulind paistaks Raasiku vallas veelgi rohkem silma.
Jätkab ka õpetaja ja muusikuna
Koolijuht hakkab Pääsulinnus andma tšellotunde.
„Kevadel läks väga hea tšelloõpetaja ära, uut otsida ei jõudnud. Suure koormusega ma õpetajatööd jätkata ei saa, aga hakkan õpetama kolme õpilast, kes käisid siin juba varem, ning kahte õpilast, kes tulid esimesse klassi,“ selgitab Enno Lepnurm.
Muusikakooli esimese klassi õpilastega pole ta saanud veel tšellotunde alustada, sest Pääsulinnul pole nii väikeseid pille, mis neile sobiksid: „Otsin veel, äkki mõnes muusikakoolis pole praegu nii noori tšelloõpilasi ja saaksid meile oma tšellosid laenata. Muusikakoolide pillipargid on erinevad, mina olen ristkasutuse pooldaja, eriti, kui pole suurt laoruumi, kus pille hoida.“
Enno Lepnurm jätkab tegevust ka muusikuna. Tema 2017. aastal loodud Hugo Lepnurme nimeline keelpillikvartett on praegu küll nii-öelda palgata puhkusel, kuid 20. augustil mängis ta tšellot Maarjamaa Filharmoonikute koosseisus Tartus toimunud taasiseseisvumise aastapäeva kontserdil. Lähiajal on tulemas kontserdid kvartetiga, kus mängivad veel viiuldaja Darja Motovilova, pianist ja helilooja Aleksander Motovilov ning vioolamängija Anna Samsonova: „Need on ilusate romantiliste ballaadide kontserdid Aleksander Motovilovi loomingust. 5. oktoobril esineme Tallinna Raekojas.“