NIINA ESKO on Aasta Õpetaja

5102

Eesti Aasta Õpetaja 2009 NIINA ESKO5. oktoobril tähistati õpetajate päeva.

Harjumaalt esitati Aasta Õpetajad 2009 nominentideks  2 pedagoogi – Niina Esko Kuusalust ja Eevi Balitski Kose-Uuemõisast.

Eesti Aasta Õpetaja 2009, muusika­õpetaja Niina Esko,  on Kuusalu keskkoolis töötanud õpetajana 35 aastat – 1974. aastast. Ta juhendab ka kahte mudilaskoori, lastekoori ja soliste. Alates septembrist 2003 on ta veel Lasteekraani muusikastuudio koorikooli lauluõpetaja ja mudilaskoori dirigent. Tema õpilased on võitnud Harjumaa Laululapse konkursil auhinnalisi kohti. Eesti Kooriühing omistas mullu Niina Eskole tiitli Aasta Dirigent 2008.

Harju Aasta Õpetaja 2009 RIINA HARMARaasiku vallast Harju Aasta Õpetajaks nimetatud Aruküla vaba waldorfkooli õpetaja Riina Harma töötab Arukülas alates septembrist 1993, mil hakkas tööle kunstiõpetajana vabakoolis Pääsulind. Aasta hiljem sai temast waldorfkooli õpetaja. Ta on kooli ajaloos esimene õpetaja, kes õpetas ühte klassi koolitee algusest kuni põhikooli lõpuni. Tema klassi lõpueksamite tulemused on olnud kooli kõrgeimad ning tunduvalt kõrgemad Eesti keskmisest. Raasiku vallavalitsus otsustas Harju Aasta Õpetajat premeerida 3000 krooniga.  

Harju Aasta Õpetaja 2009 tiitli saanud Krista Tammemäe on Loksa 1. keskkooli ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja 1990. aastast, ta on ka kooli ametiühingu volitatud esindaja. Tema õpilased on saavutanud märkimisväärseid tulemusi maakondlikel olümpiaadidel ning riigieksamitel. Ta Harju Aasta Õpetaja 2009 KRISTA TAMMEMÄEpeab oluliseks õpilaste silmaringi laiendamist, korraldab neile välisreise – sel sügisel viib Loksa koolinoored Itaaliasse.

Anija vallast nimetati tänavuseks Aasta Õpetajaks Kehra gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Margarita Kuusmaa. Ta töötab Kehra koolis alates 1990. aastast, on aastaid töötanud ka eesti keele kui teise keele, Eesti kultuuri ja saksa keele õpetajana. 2002. aastal määrati talle pedagoog-metoodiku ametijärk, ta on tulemuslikult juhendanud õpilasvõistlustel ja olümpiaadidel osalenud õpilasi.
Harju Aasta Õpetaja 2009 MARGARITA KUUSMAA

Eelmine artikkelMiks Anija vallas salatsetakse?
Järgmine artikkelKolga õpetaja TERJE VARUL sai presidendi preemia