Kui 23. veebruaril tähistati Kehra linnaväljakul Eesti Vabariigi aastapäeva, kutsuti rahva ette ka külavanemad. Anija vallas on 7 külavanemat, kes on valitud või kelle volitusi on uuendatud alates möödunud kevadest, mil vallavolikogu kinnitas külavanema uuendatud statuudi. Kehras oli neist kohal neli: Alavere ja Uuearu külavanem Tarvo Maripuu, Anija ja Kuusemäe külavanem Marek Suik, Voose külavanem Andrus Nilisk ning veebruaris Rooküla külavanemaks valitud Jane Mättik. Vallavanem Riivo Noor andis Rooküla uuele külavanemale Jane Mättikule üle Anija valla rinnamärgi ning külavanema salli. Teised külavanemad olid need saanud varem, neil olid valla värvides sallid peoõhtul kaelas.
„Tegin ettepaneku, et paneksid külavanema salli aastapäevapeole tulles kaela. Edaspidi võiksidki külavanemad valla ühisüritustel neid salle kanda,“ ütles valla arendusjuht Meeli Kuul.
Ta rääkis, kui möödunud aastal mõtles, millist meenet külavanematele lisaks valla rinnamärgile võiks kinkida, tuli külavanema salli idee. Salli otstes on Anija valla logo, keskel trükitähtedes sõna külavanem. Salle hakati külavanemaile kinkima suvel, kui vallavalitsuse algatusel toimusid esimesed külakoosolekud. Sall on antud ka Pikva-Arava külavanemale Erik Jüriööle, seda pole veel kätte saanud Linnakse külavanem Urve Külv ning Kihmla ja Salumäe külavanem Tiina Nurmik.
Külavanem on valitud ka Lilli, Härmakosu ja Vetla külades, kuid nende volitused on lõppenud. Vallavalitsus on Meeli Kuuli kinnitusel valmis aitama neis külades läbi viia uusi koosolekuid, kus elanikel on võimalik otsustada, kas toetada senise külavanema jätkamist või valida uus: „Külavanema võib valida ka mitme küla peale. Kus on tahe küla ühistegevuseks, seal on vallavalitsus valmis aitama, kui huvi küla ühistegevuse vastu ei ole, siis kindlasti peale pressima ei hakka.“
Siiski soovis arendusjuht külade elanikel mõelda, et neil oleks vähemalt kontaktisik, kelle kaudu saab vallavalitsusega infot vahetada: „Meie põhiline soov ongi, et oleks infokanal küla ja vallavalitsuse vahel. Kuid tahame jätkata külavanemate ümarlaudade korraldamist, kaasata külavanemaid valla arengukava tegemisse, ootame neilt sellesse ettepanekuid oma piirkonna kohta.“
Meeli Kuul soovitas vallavalitsusega ühendust võtta ka sel juhul, kui tahetakse vallavalitsusele anda teada oma rõõmudest-muredest ja arutada, kuidas probleeme lahendada: „Võtke ühendust, aitame küla kokkusaamist korraldada. Võib tunduda, et ei ole millestki rääkida, kuid kõik senised külakoosolekud on kestnud üle kahe tunni. Kõneldud on kõigest alates teehooldusest kuni prügiveoni.“