
Anija valla sünnipäeval, 16. jaanuaril kutsuti kõiki inimesi vallamajja kringlit sööma ja unistama tulevikust.
Kõigile, kel esmaspäeval Anija vallamajja asja, pakuti seal teed-kohvi ja kringlit. Kella 16-18 vahel olid valla sinistes-kollastes värvides ning juubelilogodega õhupallidega ehitud hoonesse oodatud kõik vallakodanikud, neid võtsid vastu vallavalitsuse töötajad. Kohvilauad olid nii all fuajees kui teisel korrusel.
Oli väga tore päev, inimesi käis palju, kõik olid rõõmsad, sõnas vallavanem Arvi Karotam, kelle hinnangul käis vähemalt poolsada inimest.
Ta rääkis, et inimesed tundsid rõõmu Anija vallas viimastel aastatel tehtu üle ning küsisid, mis on järgmisena plaanis: „Rõõmustati ka selle üle, et Anija valla nimi jääb alles.“
Noorsootööspetsialist Tuuliki Rohtla lisas, et Kehra kooli algklasside majast käis kolm gruppi, koduvalda tulid õnnitlema ka noortekeskuse töötajad, kohalikud politseinikud, Kehra päästekomando töötajad ning teised: „Mõned olid lilledega, politseinikud kinkisid politseikirjades komme, noortekeskuse töötajad tõid heade mõtete purgi.“
Vallamajas olid kohal ka endised vallavanemad Ilsia Väli, Tõnis Väli, Jüri Lillsoo ja Tiit Tammaru ning kunagine volikogu esimees Arved-Evald Kaubi.
Neiost telliti 15 kilo kringlit, osteti 100 õhupalli, millele trükiti juubelilogo. Tuuliki Rohtla ja sekretär Siiri Sõstar olid hommikul kella poole kaheksast vallamajas, et õhupalle heeliumiga täita ning kaunistada vallamaja seest ja väljast.
Vallavalitsusel on kavas juubelit tähistada kogu aasta jooksul mõne üritusega igal kuul. Vallavalitsuse tellimusel tegi Kolgast pärit kunstnik Kadri Metstak juubelilogo – valla lipul on peale vapi ka kujundatud number 25. Seda on kavas valla üritustel kasutada kogu juubeliaasta jooksul.
„Ka kõik meie vabaühendused ja teised, kes meie vallas midagi korraldavad, võiksid seda kasutada,“ sõnas arendusjuht Ingeldrin Aug.
Vallavalitsus on tellinud ka juubelilogoga roll up bännerid, mida saavad vabaühendused vallamajast laenutada.
Anija valla ajaloost
Anija vald taasloodi 16. jaanuaril 1992, mil toonane Anija külanõukogu esimees Ilsia Väli kaitses Eesti Vabariigi Ülemnõukogu presiidiumi istungil kahte omavalitsusliku staatuse saamiseks vajalikku dokumenti – valla põhimäärust ja arengukava. Valla põhimääruse oli Anija Küla Rahvasaadikute Nõukogu kinnitanud 29. oktoobril 1991.
Anija vallal on 25 aasta jooksul olnud 6 vallavanemat: Ilsia Väli, Tõnis Väli, Jüri Lillsoo, Olav Eensalu, Tiit Tammaru ja Arvi Karotam ning 6 volikogu esimeest: Sirje Kuimet, Laur Leetjõe, Arved-Evald Kaubi, Tõnis Väli, Jaanus Kalev ja Jaan Oruaas, Kehra linnavolikogu on juhtinud Jaak Kalle ja Žanna Botvinkina.
Sünnipäevapeol märkis koduloo-uurija Ants Miidla, et praegu võiks tähistada ka Anija valla 160. sünnipäeva, sest 1856. aasta talurahvaseadusega moodustati praeguse Anija valla territooriumil kolmes kihelkonnas 9 valda: Hanijõe, Kaunissaare, Pikva, Alavere, Rooküla, Nõmbra, Raasiku, Kambi ja Koitjärve.
1890-1891 loodi Kehra ja Anija mõisate talumaadel ühtne vald, mis hakkas kandma Anija mõisa järgi Anija valla nime. Esimese Eesti Vabariigi ajal kuulusid Kehra küla ja alev Anija valda, vallamaja asus Soodlas. 1925. aastal tegi Harju maakonnavalitsus vallale ettepaneku nimetada see Anijõe vallaks, kuid vallanõukogu leidis, et kui Eduard Vilde on kohanime Anija ajalukku kirjutanud, siis jäägu nimeks Anija vald. 1939. aastal viidi vallamaja ümber Kehra alevikku endisesse algkoolimajja.
Taasiseseisvumise järel on vallamaja Kehras Jaama tänav 4 hoones, Kehra mõisa valitsejamajas, rahvamaja juurdeehituses. Praegu töötab vallavalitsus F.R.Kreutzwaldi tänav 6 asuvas majas, mis algselt oli Kehra keskkooli internaat, seejärel linnavalitsuse hoone.