Kehra noortekeskus kutsus sõbrad ja koostööpartnerid sünnipäevale

1410
Kehra noortekeskuse sünnipäevatordi lõikas lahti aasta algusest Anija valla noortekeskuse juhatajana töötav KRISTIINA PÜI.

14. jaanuaril möödus Kehra noortekeskuse avamisest 12 aastat.

Sünnipäeva puhul kutsus Kehra noortekeskus reedel, 13. jaanuaril lisaks noortele külla veel mitmed oma koostööpartnerid – Anija vallavalitsuse, sotsiaalkeskuse, valla kultuurikeskuse, Kehra gümnaasiumi ning Harjumaa Noorteinfo Keskuse töötajad. Kuigi tegu polnud juubeliga, otsustati noortekeskuse sünnipäeva tähistada, kuna varem pole seda peetud.
„Mõte, miks täna seda väärikat, varajast teismeiga tähistada, tuli sellest, et 1. jaanuarist oleme uus asutus,“ sõnas noortejuht Veronika Silivask, kes on Kehra noortekeskuse töötajaist staažikaim – töötab seal alates 2013. aastast.
Kuni eelmise aasta lõpuni kuulusid Kehra ja Alavere noortekeskused Kehra sotsiaalkeskuse alla, 1. jaanuarist tegutsevad mõlemad äsjamoodustatud Anija valla noortekeskuse all. Vallavanem Arvi Karotam nimetas seetõttu sünnipäeva ka noortekeskuse taasloomise päevaks.
„See tähendab, et väärtustame teid nüüd veel rohkem kui enne,“ sõnas ta.
Vallavanem kinnitas, et kõik need tegevused, mida volikogu ja vallavalitsus on viimasel ajal kavandanud ja teinud – staadioni ja teede ehitus, lasteaia remont –, on suunatud noortele ning hakkavad teenima tulevaste põlvkondade huve. Ta rõõmustas, et seda tegevust ja tublisid inimesi on märgatud ka koduvallast kaugemal – Harju maavalitsus nimetas Anija valla 2016. aasta Harjumaa noorsootööd toetavaks omavalitsuseks.
Arvi Karotam avaldas lootust, et eraldiseisva üksusena ning Kristiina Püi juhtimisel saavad valla noortekeskused uue hoo ning hakkavad lisaks igapäevategevustele vaatama kaugemale, osalema ka rahvusvahelistes ettevõtmistes. Ta andis vallavalitsuselt noortekeskusele Apollo kinkekaardi ja maiustusi.
Valla noortekeskuse juhataja palus kõigil külalistel paberile joonistatud koostööpuule jäädvustada värvilise sõrmejäljega koostöökokkulepe. Noortejuht Inga Koitla demonstreeris, mida noortekeskuses sageli tehakse ning viis külalistega läbi seltskondliku kaardimängu „Hundimäng“.
Kehra noortekeskuses olid kohal ka Alavere noored, kuigi fotodel – sügisese noortenädala fotokoolituse ajal tehtud piltidel hoidsid noored käes valget paberilehte, kuhu hiljem lisati Photoshopi abil nende endi mõtted noortekeskusest ja noorsootööst. Sealne noortejuht Kätlin Takk tegi fotodest sünnipäevaks Kehra noortekeskuses näituse.

12 aasta jooksul mitu kodu
Kehra noortekeskus alustas 2005. aastal tegevust ühes väikeses toakeses Kehra sotsiaalkeskuse juures Laste tänaval, Lastetare lasteaiamajas. Sealt koliti praeguse vallamaja esimese korruse tubadesse, kus kunagi oli kooli internaat. Nüüd asub seal raamatukogu. Pärast ruumide renoveerimist 2008. aastal anti noortele kasutamiseks kaks eraldi korpust – üks oli endine korter algklasside koolimaja juures, teine vallavalitsuse esimesel korrusel.
Ka noortekeskuse praegustes ruumides F. R. Kreutzwaldi tänav 2 asus varem vallamaja. Noortekeskus koliti sinna esimesele korrusele 2013. aasta augustis. Noortekeskuse kasutada on seal 200 ruutmeetrit. On suurem saal lauatennise ja piljardi mängimiseks, arvutitetuba, väiksem ruum, kuhu kavandatakse kunstituba, kööginurk, töötajate kabinet ning keldris ruum muusikavahendite hoidmiseks. Tegutsevad robootikaring, piljardiklubi, kokandusring, meisterdamise töötoad, korraldatakse erinevaid ühiseid ettevõtmisi. Noortekeskus on avatud argipäeviti lõunast seitsmeni õhtul, päeva jooksul käib seal keskmiselt 20-40 last-noort.

Eelmine artikkelAni­ja val­la­ma­ja oli val­la taas­loo­mi­se 25. aas­ta­päe­val pi­dueh­teis
Järgmine artikkelKol­ga­kü­la mä­lu­män­gu või­tis taas Ma ja Sa