
Kuusalu vallas Vihasoo külas on kooliharidust antud nüüdseks 30 aastat. 1. septembril 1987 algas õppetöö uhiuues koolimajas, mille Loksa kolhoos ehitas kaks aastat varem valminud lasteaia külge. Lasteaial-algkoolil on ühine köögiplokk ja saal.
Algkooli seekordne sünnipäevapidu oli korraldatud kohtumiste kohvikuna, mis avas uksed paariks tunniks laupäeval, 4. novembril.
Tervitussõnad ütles ja väikese ajalootunni pidas direktor Marika Astor, kes esmalt oli Vihasoo lasteaia juhataja, kaks aastat hiljem sai temast lasteaia-algkooli juht.
„Kooli teevad heaks kooliks inimesed ja tegevus, õppimine ja õpetamine, sõralikud suhted ning õnnelikud õpilased ja õpetajad,“ lausus ta ja meenutas, kuidas 30 aastat tagasi alustasid kooliteed 1. klassis 13 last, nende klassijuhataja oli Elna Linkvist. Aasta hiljem tulid 1. klassi 18 last, nende õpetajaks sai Tiina Laulik. 1989. aastal lisandusid 14 õpilast, keda hakkas õpetama Krista Tammemäe ning 1. septembril 1990 alustasid kooliteed 10 last, klassijuhataja oli Terje Välkmann. Nelja klassiga koolis oli siis kokku 55 õpilast.
1992. aastal lisandus 5. klass. 2007. aastal sai kool 6klassiliseks. Alates aastast 2009 õpetatakse Vihasoos ka hariduslike erivajadustega lapsi.
Aastast 2015 on Vihasoo algkool liitunud Kaasava Kooli projektiga, mille raames on tehtud koolitusi, parendatud õpikeskkonda.
Käesoleval õppeaastal on Vihasoo koolis 36 õpilast. Tänavusel 1. septembril külastas kooli ja andis aabitsad kätte president Kersti Kaljulaid.
Vilistlaste tehtud kohvilaud
Marika Astor lausus Sõnumitoojale ka seekord, nagu on öelnud varasematel juubelitel, et koolil on vedanud koolipidajatega, nad on alati olnud näoga kooli poole – nii Harju haridusosakond, Loksa külanõukogu, Loksa vald kui ka Kuusalu vald.
Praegust koolipidajat esindas Kuusalu abivallavanem Aare Ets, kes õnnitles kooliperet ning andis üle vallavalitsuse tellimusel valmistatud suure tordi.
Juubilari õnnitlesid ja tervitasid Kuusalu keskkoolist direktor Vello Sats ja õppealajuhataja Aili Kontus ning Loksa gümnaasiumist direktor Õnnela Tedrekin.
Vilistlasi oli kohal 40 ringis. Lõõtspilli mängis ja oma kooliaega Vihasoos meenutas vilistlane Kert Krüsban, kes õpib Tartus Elleri-koolis rahvapilli erialal.
Kuusalu Kunstide Kooli muusikalise tervituse esitasid Kerttu Saagpakk, Cätlyn Rebas ja Luise Laur Kolga koolist koos õpetaja Katja Kivimeistriga. Loksa kooli õpilane Eliisabeth Jordan mängis viiulit.
Kohvilaua suupisted valmistasid kooli tellimusel vilistlased, kes on õppinud kokandust ja töötanud või töötavad Viinistu restoranis – Veigo Lainla, Rauno Arulo ja Mihkel Allemann.
Vilistlased kinkisid õpetajatele lilli ning kiitsid, et kodu lähedal oli turvaline ja tore õppida. Rõõmustati, et enamik kunagistest õpetajatest on tööl tänini.
Sõnumitooja uuris pedagoogidelt, mis hoiab neid selles koolis ega ole pannud mujalt töökohta otsima.
Klassiõpetajana 23 aastat töötanud Anne Veerla ja eelmisel aastal alustanud Liivi Tang kiitsid, et kolleegid on suurepärased, toetavad ja usaldatavad, probleemid arutatakse läbi, väikeses ja hubases koolis on kodune töötada.
Marju Loorits Virvelt annab Vihasoo koolis kehalise kasvatuse tunde teist aastat: „Vihasoo kool võtab vastu erivajadustega lapsi, kellele see on väga hea keskkond – inimlik ja looduse keskel. Mu ema asutas Luua algkooli, õppisin esimestel aastatel seal, suurtes kombinaatkoolides pole sellist kokkukuuluvust.“
Vihasoo kooli töötajad
Direktor Marika Astor, klassiõpetajad Anne Veerla, Mari Sarv ja Kai Tingas, õpetajad Elna Linkvist, Tiina Trolla (kodundus), Õie Alt (kunstiõpetus), Gerta Allemann (muusika), Mart Almers (poiste tööõpetus), Marju Loorits (kehaline kasvatus), toimetulekuklassi õpetaja Liivi Tang, hariduslike erivajadustega õpilaste õpetaja Lüüri Korman, eripedagoog Terje Välkmann, majandusjuhataja Rita Veeleid, kokk Ly Eeriksoo, koristajad Taive Vikk ja Liivi Kristal, majahoidja Vello Tammemäe.