Raasiku põhikooli õpilased jõid õpetajate päeval viina

1591

„Kooli maine, mida me oleme kuus aastat püüdnud tõsta, on nüüd nullitud,“ kurvastas direktor KADRI VIIRA.

Õpetajate päeva tähistamine algas Raasiku koolis möödunud reedel kenasti – hommikul oli aktus, kus esinesid õpilased. Seejärel tutvustasid 9. klassi õpilased, kes neist ja milliseid tunde sel päeval läbi viivad ning andsid õpetajaile, keda nad pidid asendama, lilled ja kingitused.

Pärast aktust katsid üheksandikud õpetajaile kohvilaua ja läksid ise noorematele tunde andma.

„Kaheksanda ja üheksanda klassi juhatajad käisid mitu korda majas ringi, olukord oli kontrolli all, kõik oli äärmiselt rahulik,“ rääkis direktor.

Vahepeal mängisid õpetajad võimlas õpilastega rahvastepalli ning õppisid line-tantsu, et päeva lõpuks kavandatud aktusel sellega esineda. Vahetundide ajal liikusid nad koolimajas ringi.

Järjekordse ringikäigu ajal leidis üks õpetaja 8. klassi purjus poisi oimetuna tualetist. Kohe teatas ta sellest direktorile, kes kutsus kohale kiirabi ning võttis telefoni teel vastu juhiseid, kuidas end „pildituks“ joonud noormeest aidata.

Kadri Viira helistas ka piirkonnapolitseinikule, kelle kutsel tulid kohale kaks politseipatrulli.

„Kiirabi turgutas purjus poissi ning viis haiglasse, kust ta õhtul lubati koju. Politsei pani alkomeetrisse puhuma õpilased, kelle puhul oli alkoholi pruukimise kahtlus. Kahjuks oli nende hulgas ka tüdrukuid. Lastega vesteldi, koostati protokolle,“ selgitas ta.

Pärast seda otsustas koolipere õpetajate päeva lõpetada – aktust enam ei toimunud, koolibuss telliti kohale kavandatust varem. Ülejäänud õpilastele selgitati, miks aktus ära jäi ning mis juhtus.  

Pummelungi ei olnud
Eelmisel reedel teatasid Kanal2 saade Reporter ja Õhtuleht, et õpetajate päev Raasiku koolis muutus joominguks, järgmisel päeval nimetas Õhtuleht toimunut koguni pummelungiks.

Raasiku valla piirkonnapolitseinik Anu Metsaorg pidas neid väljendeid ülepaisutatuks. Purjus lapsi oli koolis tema sõnul üks  – sama noormees, kellele kutsuti kiirabi. Ülejäänud kontrollitud 8.-9. klassi õpilastest seitsmel tuvastati põhiliselt minimaalne joove – 0,01-0,02 promilli, mis on sedavõrd väike, et selle võib politseiniku sõnul saada isegi näiteks Tõmmu kompvekist.

„Mingit pummelungi ei olnud. See, et kooli võeti kaasa viina, oli kellegi rumal temp. Paar last tunnistasid, et nad olid teadlikult viina mekkinud, teised ütlesid, et tegid seda teadmatult. Tüdrukud rääkisid, et olid kallanud endale mahlapakist mahla, aga kuna see oli imeliku maitsega, siis nad rohkem ei joonud,“ ütles politseinik.

Politsei algatas väärteomenetlused, osa lapsi pääses hoiatusega, neile, kes teadsid, et vägijooki pruukisid, määrab kuu aja jooksul karistuse noorsoopolitseinik.

Anu Metsaoru sõnul on teada noormees, kes viina kooli kaasa tõi, nüüd on vaja välja selgitada, kes alaealistele alkoholi ostis.

Direktor on siiski šokeeritud
Koolijuht Kadri Viira ütles, et on juhtumist šokeeritud.

„Ma ei ole seda ära teeninud, häbi tahab tappa,“ tõdes ta nukralt ja lisas: „Kõik meie head tegemised on nullitud, kooli maine on rikutud, see on häbiplekk kogu vallale.“

Direktoril on tunne, justkui oleksid õpilased ta reetnud. Esmaspäeval kõneles ta koos klassi­­juhatajatega 8. ja 9. klassi laste ees. Õpilased kuulasid vaikides ja pead maas. Rikutud õpetajate päeva eest neist keegi seni vabandanud ei ole. Kadri Viira avaldas lootust, et ehk pani see ebameeldiv lugu neid vähemalt mõtlema. Ta arvas, et juhtunus peaks igale neist 15-16-aastastest noortest andma edaspidiseks palju mõtteainet  – keda usaldada, keda mitte, keda endale eeskujuks seada, kelle sarnaseks pürgida.

Lapsed kahetsevad
Esmaspäeva õhtul oli Raasiku koolis juhtunu arutamiseks koos­olek, kuhu olid kutsutud asja­osalised ise, õpetajad, hoolekogu liikmed, vallavalitsuse esindajad, politseinikud. Kõneldi toimunust ning seejärel otsustati, et iga lapse ja tema vanema(te)ga räägitakse veel eraldi.

„Lapsed ütlesid, et neil polnud sellist asja küll plaanis ning kahetsesid siiralt. Üks tüdruk tegi ettepaneku, et nad võiksid juhtunu heastamiseks teha kooli ümbruses tööd,“ rääkis Kadri Viira.

Ta lisas, et ka tal endal hakkas pärast neid vestlusi kergem: „Kuid eks see ole õppetund meile kõigile.“

Eelmine artikkelPõles oksahunnik
Järgmine artikkelKehras algas uue ühisveevärgi ja kanalisatsiooni ehitus