ARVI KAROTAM – 402 häält. GARINA TOOMINGAS – 258 häält. URMAS KIRTSI – 245 häält.
Kõige enam sai seekord valijatelt hääli Anija vallavanem Arvi Karotam, kes kandideeris valimisliidus Anija-Aegviidu Ühendus – teda toetasid 402 valijat. See on Anija vallas käesoleva sajandi kohalike valimiste rekord. Veel rohkem anti volikogu valimistel 1996. aastal Kehras hääli linnapea Jüri Lillsoole, kelle poolt olid siis 449 valijat.
Arvi Karotam sai Anija vallavanemaks 4 aastat tagasi. Valda otsiti vallavanemat konkursiga. Ta ütleb valijate suure toetuse kohta, et nii suurt poolehoidu loota ei julgenud, pigem oli see meeldiv üllatus.
„Vallavalitsuse ja volikogu koostöös oleme viimasel neljal aastal püüdnud valla elukeskkonda parandada, ehitanud uusi objekte ja uuendanud hooneid, mida vallarahvas igapäevaselt kasutab. Mina olen olnud nende eestvedaja,“ lausus ta.
Arvi Karotam lisas: „Ühtpidi olen rahul, et oleme saanud teha asju, mis on vallarahvale olulised. Teisest küljest on valijatelt saadud hääled usaldus järgmiseks neljaks aastaks ning meie valimisliidu püstitatud eesmärkide elluviimiseks. Tähtis on, et valla areng jätkuks.“
Rekordi tegi ka Raasiku valla üksikkandidaat Garina Toomingas – kogus vallas kõige rohkem hääli ja pääses isikumandaadiga volikogusse. Teda valisid 258 inimest. Varem ei ole üksikkandidaati Ida-Harjus volikogu liikmeks valitud.
Garina Toomingas sõnas, et prognoositav isikumandaat oli 150 häält ja lootis selle saada, oli üllatus, et tuli sada häält rohkem: „Üksikkandidaadina valimistele minek on risk, kartsin, et jään välja. Õnneks läks kõik hästi ja olen kultuuritöötaja, kes saavutas edu. See tõestab, et kultuuri on Raasiku vallas vaja. Kogu mu kampaania oli luuletus, mille lugesin ette debatil ja mõned päevad enne valimisi printisin paberile, jagasin mõnele, postitasin Facebooki. Luuletuse mõte on, et kultuur rikastab ja väärtustab inimhinge.“
Ta rääkis, et aeg-ajalt satub rahvamajja inimesi, kes on seal esimest korda. Nad imestavad, kui ilusad ja suured on saalid, kui tihe on kultuurikalender. See andis kandideerimisel jõudu.
Kuusalu vallas sai suurima häältesaagi vallavanem Urmas Kirtsi – 245. Ta kandideeris valimisliidus Ühine Kodu. Neli aastat varem sai ta Ühise Kodu esinumbrina 286 häält.
Urmas Kirtsi kommenteeris, et on valimiste tulemusega rahul ja väga tänulik valijatele, kes on teda usaldanud: „Häältesaak on küll veidi väiksem kui neli aastat tagasi, aga seekord oli valijatel valikuvõimalus suurem, kandidaate oli rohkem ja opositsioon on teinud tublit tööd.“
Ta ütles, et eraldi endale reklaami ei teinud, sest peab seda ebaeetiliseks – vallavanemad on niigi rohkem pildid, kui on teised kandidaadid.
Loksal oli kõige populaarsem kandidaat ka seekord Ilmi Ternovskaja IRLi nimekirjast, teda toetasid 84 valijat, 4 aasta eest kogus 132 häält. Loksal on IRL kaotanud senisest neljast kohast kaks ning 15liikmelises volikogus on Keskerakonnal nüüd 13 kohta.
Anija vallas liitusid nüüd valimistega Aegviidu ja Anija vald. Uues 19liikmelises volikogus on enamus ehk 11 kohta Anija-Aegviidu Ühendusel. Seni oli volikogus 17 kohta. Keskerakonnal oli selles 6 kohta, jääb 5. Volikogust väljas olnud Reformierakond sai 3 kohta ja IRL jäi kohata.
Kuusalu vallas oli valimisnimekirju varasemast rohkem. Volikogusse pääsesid uued tulijad: valimisliidud Üks Kuusalu Vald (5 kohta) ja Arenev Kuusalu Vald (1 koht) ning EKRE (2 kohta). Ühine Kodu sai 9 kohta senise 11 asemel, Reformierakond sai 1 koha (enne oli 3), Keskerakond 1 koha.
Raasiku volikogu on nüüd kahe koha võrra suurem – 17liikmeline. Ainsana jätkab valimisliit Kodukoha Eest, kes on saanud 3 kohta juurde – oli 4, nüüd 7. Kõige rohkem sai hääli valimisliit Raasiku Vald – 8. Enamik sellest liidust volikogusse pääsenutest kandideeris varem Reformierakonna nimekirjas, kel oli 6 kohta. Valimisliit Üheskoos Edasi (seni Üheskoos) kaotas 3 kohta, volikogusse sai 1 koha. IRL jäi kohata.