Valdadel kulus teede talihooldusele 10 päevaga üle 300 000 krooni

796

Toimetus uuris, kui palju tuleb omavalitsustel tasuda talvise teedehoolduse eest detsembris.

Aasta lõpus, 22. detsembrist hakkas lund tulema, tuiskas ja sadas päevade kaupa –  enne jõule, pühade ajal kui ka aastavahetusel. Lund tuli nii palju, et riigihankega väljavalitud lahtilükkajad töötasid tundide kaupa iga päev. Küsisime omavalitsustelt, kui palju peavad tasuma teedehoolduse eest ajavahemikus 22.-31. detsember.

Kuusalu vallateede lahtilükkamise eest pole veel kõik arved vallamajja saadetud. Esmaspäevase seisuga oli  majandusteenistuse juhi Kalev Kulpsoni sõnul aastalõpu teedelükkamise eest saabunud arveid üle 270 000 krooni. Kui lisada OÜ Üle ja mõnede kohalike traktoristide arved, oletas Kalev Kulpson, et kokku võib kuluda 320 000-330 000 krooni ringis.

Loksa Haljastuse juht Allan Alajärv ütles, et tänavaid lükati lumest lahti Loksa linnale kuuluva kahe traktoriga. Kütusele ja traktoristide töö eest kulus tema arvutuste järgi umbes 25 000 krooni. Loksa linna läbivaid riigiteid ehk Tallinna, Rohuaia ja Rahu tänavat hooldab riigi tellimusel OÜ Üle.

Anija vallateede lahtilükkamise eest aasta lõpus on vallavalitsusele esitatud arveid kokku 320 000 krooni eest.

Raasiku vallal ei ole haldusjuhi Aivar Suursaare sõnul veel kõiki arveid tulnud. Konkreetsetest summadest saab rääkida järgmisel nädalal.

Eelmine artikkelMARIA VALDMAA kontserdid Kuusalus ja Loksal
Järgmine artikkelKehrasse ehitati lumehooned