EV aastapäeva tähistamisest Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas

2540

Kehras anti valla aukodaniku tiitel üle EVI LAUERILE ja teenetemärk PIRET URMETILE, Arukülas sai valla aukodaniku
tunnistuse MAIA-RETA TRAMPÄRK.

PIRET URMET ja EVI LAUER.
PIRET URMET ja EVI LAUER.
MAIA-RETA TRAMPÄRK.
MAIA-RETA TRAMPÄRK.

Kontsert-vastuvõtt Kehra kooli aulas
Kehra kooli aulas toimus 23. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulik kontsert-vastuvõtt. Rahvast tervitasid Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev ja vallavanem Arvi Karotam, kes õnnitlesid ka valla uut aukodanikku ja teenetemärgi saajat. Anija valla 7. aukodaniku tunnistus, rinnamärk ning 550eurone rahaline preemia anti panuse eest käsipalli traditsioonide hoidmisel, laste ja noorte sporditegevuse arendamisel ning Kehra kooli ja Kehraga seonduva spordielu teabe kogumise eest endisele õpetajale ja treenerile Evi Lauerile. „Tore, et üle 40 aasta tagasi kutsuti mind Kehrasse käsipallitreeneriks. Olen õnnelik, et mu kõrval on olnud suurepärased inimesed – õpilased, kolleegid, kõik teised,“ ütles ta.
Anija valla teenetemärgi sai panuse eest Anija valla laste ja noorte sportliku maailmavaate kujundamisel ning raamatu „Kehra spordi lugu“ koostamisel Kehra gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Piret Urmet. Ta ütles, et on tunnustuse üle väga uhke,sama uhke on oma kodukandi inimeste üle. „Minu moto on: kes tahab, leiab alati võimaluse, kes ei taha, leiab põhjuse. Ärge otsige põhjuseid!“ ütles ta. Riigi sünnipäevapeol tunnustati ka Anija valla Aasta Tegijaid. Esinesid Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor ja Anija valla segakoor Hannijoggi.
Priskel avati lipuvarras
24. veebruaril püstitasid kohalikud elanikud Piibe maantee äärde Priske ausamba juurde endavalmistatud  lipumasti  ja  heiskasid  seal  lipu.
Kohal oli ligi poolsada inimest, teiste seas Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev ja vallavanem Arvi Karotam, kaitseliitlased, Priske asusamba taastamise algatanud Anija Muinsuskaitse Seltsi liikmed Tiiu Trisberg ning Marika ja Taavi Anari, laulja Airi Allvee. Peeti kõnesid, lauldi hümni ja „Eesti lippu“.
Kohaliku elaniku, Anija vallavolikogu liikme Kaisa Tamkivi sõnul on sealsetel inimestel plaan ka edaspidi pidulikel puhkudel koguneda Priske ausamba juurde. Lippu on lubanud hakata heiskama ja langetama ausamba naabruses elav Raimo Jõerand.
Kontsert Kuusalu rahvamajas
Kuusalu vallas tähistatakse iseseisvuspäeva traditsiooniliselt lillede asetamisega Valkla lahingu mälestuskivi ja Vabadussõja ausamba juurde Kuusalu kalmistul. Lilled viis mõlemale poole vallavanem Urmas Kirtsi. Järgnes aastapäevale pühendatud pidulik jumalateenistus Kuusalu kirikus.
Kuusalu rahvamajas toimunud pidupäevakontserdil esinesid Kolga-Kusualu kammerkoor Taavi Esko dirigeerimisel ja Kuusalu kooli 3. klassi rahvatantsurühm Eelika Krasmuse juhendamisel, Kolga Kohal-olijate nooremad liikmed esitasid Juhan Liivi luulet. Peokõne pidas vallavanem Urmas Kirtsi. Pärast kontserti avati Kolga kooli vilistlase Marko Pikkati akvarellide näitus, mis jääb rahvamajja märtsi lõpuni. Suupistelaua katsid kokad Tõnis Peensalu ja Aira Valkonen Kuusalust.

Raasiku vallas presidendi vastuvõtt

MAIA-RETA TRAMPÄRK,  ANNE EENPALU ja  GARINA TOOMINGAS Arukülas
MAIA-RETA TRAMPÄRK,
ANNE EENPALU ja
GARINA TOOMINGAS Arukülas

Raasiku vallas algas vabariigi aastapäeva tähistamine 23. veebruaril Aruküla rahvamajas. Vallavanem Raivo Uukkivi ja volikogu esimees Ants Kivimäe andsid Maia-Reta Trampärkile Raasiku valla aukodaniku tunnistuse. Vastne aukodanik esitas tänutäheks klaveril omatehtud laulu. Valla tänukirja sai ka aukodaniku valimisel teiseks jäänud Tiia Peensalu, kellele Aruküla põhikooli õpilased kinkisid tugitooli, mille nad aktusel lavale tõid ning üle andsid. Operetikavaga esinesid estoonlased Margit Saulep ja Rene Soom, kontsertmeister oli Ülla Millistfer, kaasa tegid Anne Eenpalu, segakoor Spunk ja rahvatantsurühmad. Pärast kontserti oli peeglisaalis kohvilaud.
Pikaveres taaselustati 23. veebruaril presidendi vastuvõtu traditsioon. Presidendi rolli täitis Pikavere lasteaia-algkooli vilistlane Karri Urban, kes andis abilistele kooli teenetemärgid. Kätlemine toimus kooli koridoris, pärast seda ootas suupistelaud. Kontsert-aktusel esitati luulekava, milles olid laulud kodust ja Eestimaast, taustaks video Eestimaa kaunitest paikadest.
Raasikul tähistati aastapäeva 24. veebruaril Harju-Jaani kirikus palvusega, mälestushetkega Vabadussõja ja I maailmasõja ausamba juures ning kontsert-aktusega „Väike Eestimaa“ Raasiku rahvamajas, kus esimest korda laulis Raasiku kammerkoor, esinesid rahvatantsurühmad, solist Liis Õunpuu, külalisesinejad Liis-Marii Vendt ning Marilyn Jurman.