Loksa kooliteema – sundkäik Kuusalu vallale

732

Hiljutine suur valimisvõit on Loksa linnajuhtidele teinud karuteene. Keskerakond sai volikogus 14 kohta 15st ning tundub, et on mindud mugavaks.  Eesti ja vene kooli üheks gümnaasiumiks kujundamise otsus võeti vastu kiirustades, korralikku eeltööd tegemata ja linnarahvale põhjalikult selgitamata.

Õli valas tulle paarinädalane ebamäärasus jõulupühade ja aastavahetuse ajal. Ametlikke põhjendusi ja analüüse ei avalikustatud, õpetajatele-lapsevanematele jäeti ütlemata, et gümnaasiumiks kujundamine tähendab koolide administratiivsete poolte liitmist, koolid töötavad esialgu oma majades.

Üks mitteametlik selgitus otsusele oli, et sedasi sunnitakse Kuusalu valda hariduse teemal kaasa rääkima – ümberkaudsete külade elanikud soovivad eesti kooli püsimajäämist ning Kuusalu vald peaks selle jaoks oma koolivõrku korrastama.

Kindel on see, et Loksa otsus paneb Kuusalu valla poliitikuid ja haridustöötajaid koolide tuleviku üle põhjalikumalt aru pidama, ja tegema seda varem, kui seni kavandati. Kuusalu valla koalitsioonileping näeb ette olemasolevate koolide säilitamise.

Eelmine artikkelMARIA VALDMAA kontserdid Kuusalus ja Loksal
Järgmine artikkelKehrasse ehitati lumehooned