Toetus Kehra, Kuusalu, Loksa ja Aruküla noortekeskusele

966

Avartud Noortekeskuste (ANK) projektikonkursiga said teiste seas toetust ka Kehra, Aruküla, Kuusalu ja Loksa noortekeskused.

Harjumaa noortekeskustele eraldati tänavu kokku 57 279 eurot. Projektid tuli esitada Eesti Noorsootöö Keskusele (ENTK), kes viis läbi tehnilise kontrolli, seejärel hindas projekte maakonna ekspertkomisjon ning tegi ENTK direktorile projektitoetuse eraldamise ettepaneku.
Harju maavalitsuse noorsootöö nõuniku Anne Martini sõnul esitati Tallinnast ja Harjumaalt kokku 42 projekti. Toetust said 32, neist täies mahus 22 projekti. Projektid tuleb ellu viia hiljemalt 1. detsembriks.
Kehra noortekeskus taotles tegevust alustava noorte piljardiklubi COOL-KII jaoks 1661 eurot, eraldati 1361 eurot. Projekti raames osteti piljardilaud ja muud vajalikud vahendid, noortele tehakse piljardimängu koolitus ning külastatakse nendega piljardiklubi Baribal Tallinnas. Kavas on läbi viia turniire, külastada Kose noortekeskust, et mängida koos piljardit. Noortejuht Veronika Silivask ütles, et noori on koolitama kutsutud Kristjan Kuusik Eesti Piljardi Föderatsioonist. Oodatud on kõik noored, millal koolitus algab, selgub tuleval nädalal, sellest antakse teada noortekeskuse Facebooki lehe kaudu.
Kuusalu noortekeskus sai taotletud summa ehk 353,48 eurot projektile „Lauamängudega tuttavaks“. Selle eest ostetakse Kuusalu valla kolmele, Kuusalu Kiiu ja Kolga, ning Loksa noortekeskusele igaühele kaks lauamängu, et edaspidi saaks nende vahel viia läbi lauamängude turniire.
„Need ei ole võidu peale, vaid eesmärk on pigem, et noored saaksid omavahel tuttavaks. Siis on neil ehk tulevikus huvi ka ühiselt midagi korraldada,“ ütles Kuusalu Noortekeskuste juht Priit Parro.
Loksa noortekeskus sai taotletud toetuse kahele projektile. 280 eurot saadi projektile „Emale-ise ja südamest“ ning 1582 eurot projektile „Meri kodus ja mujal“. Esimene on emadepäeva kingituste tegemiseks, teine seotud mereaastaga.
„Viime lapsed loodusesse ning ekskursioonidele Palmsesse ja Muraste looduskooli ning hilisõhtusesse loomaaeda. Parimatele projektis osalejatele on preemiareis Prangli saarele,“ rääkis noortekeskuse juhataja Margit Amer.
Aruküla noortekeskus taotles ja sai 2137,41 eurot robootikaringi tegemiseks. Noorsootöötaja Maarja-Ly Teino rääkis, et robootikaringi saab registreerida alates kolmapäevast, kui 5 ostetud robootikaringi jõuavad selleks ajaks kohale, on esimesed tunnid neljapäeval. Juhendaja on Karri Urban, esialgu võetakse robootikaringi kokku 20 last, ringitunnid on 10liikmelistes gruppides. Kui leitakse teine juhendaja, saab rohkem lapsi osaleda. Projekt kestab septembrini, siis kohtutakse Kehra noortekeskuse robootikaringi liikmetega.
Toetuseta jäi Alavere noortekeskuse projekt, millega sooviti noortekeskuse juurde paigaldada piljardi välilaud. Selleks taotleti 2664,33 eurot. Hindajad leidsid, et lihtsalt laua olemasolu ei suurenda tasuta noorsootöö kättesaadavust ning mõistlikum oleks võimaldada Alavere noortel osaleda Kehra noortekeskuse piljardialastel koolitustel ja turniiridel, kui korraldada neid paralleelselt.

Eelmine artikkelKestab Anija Lülitile registreerumine
Järgmine artikkelKiius ja Kuusalus on kasutatud riiete konteinerid