Sigulas avati esivanematele pühendatud mälestuskivi ja istutati kolm puud, Kahalas pandi bussipeatuse juurde kasvama tamm.
Tänavu möödub 800 aastat, kui Taani preestrid ristisid ja panid kirja Põhja-Eesti külasid. Nende külade loetelu on Taani hindamisraamatus. Nimekirjast leiab ka Sigula ja Kahala Kuusalu kihelkonnast. Mõlemas külas tähistati ristimise 800. aastapäeva. Sigula küla pidu toimus möödunud laupäeval, 20. juulil. Kahala küla rahvas pidas aastapäeva puhul koos ümbruskonna küladega kokkutulekut paar nädalat varem, laupäeval, 6. juulil.
Sigula pidu algas lipu heiskamisega
Sigula külarahvas kogunes külamaja juurde. Lipuheiskamise tseremoonia viisid läbi küla vanim naine, 82aastane Maimu Viide, vanim mees, 81aastane Mati Kvelstein ning pidulikul hetkel kõige pisematest kohal olnud aasta ja 5kuunne Adeele Almet. Lauldi üheskoos lipulaulu ning Eesti Vabariigi hümni. Külavanema kutsel olid kohale tulnud Kaitseliidu, Eesti Politsei ja päästeameti esindajad. Muusikalist elamust pakkusid „Punase Lauliku Klubi”, „Viisiveeretajad”, Jaan Orgula bänd ning Marco Margna.
Suupisteid jagas peol Kuusalu kohvik KesKus. Sigulas elavad õed Aili Sepp ja Lia Kuusk keetsid pidupäevaks kokku 150 liitrit oma traditsioonilist hernesuppi.
„Me oleme väga tänulikud Hinnu Seafarmile sponsorluse eest ning mälestame Hiljo Piiskoppelit, kes oli aastaid meie supi hing!” sõnasid naised.
Sigula külavanem Eike Mandre ja kohaliku aktiivgrupi liige Elbe Lumiste jagasid tänukirju endistele külavanematele Endel Vernerile ja Rein Riibergile ning kõigile neile, kes aitasid pidu läbi viia. Sportlikku meelelahutust pakkusid köievedu, saapavise ning perekondlik maastikumäng. Registreerimislauas sai kirja 250 inimest.
Samas lauas istunud Maimu Viide rõõmustas: „Olen täna väga palju selliseid tuttavaid kohanud, keda enam pikalt näinud pole! Mul on ka hea meel, et suhtlus kohalike vahel on hästi säilinud. Püsielanikest suudan vajadusel igaühe koju ajada.”
Külamaja juures seisnud suurele kivile, millele on nüüd pandud plaat kirjaga: „Austusega esinavematele. Sigula 800. Sikotol 1219.“ andis avamisel õnnistuse Kaitseliidu Tapa maleva kaplan Peeter Paenurm. Ta pani kõigile südamele austada esivanemaid.
Kahala pidu oli Mustametsa talu platsil
Kahala uus külavanem Veiko Kurg korraldas Kahala piirkonna külade kokkutuleku ja Kahala aastapäevapeo oma vanemate talu maal – Mustametsa platsil, kus peremees, omaaegne tippsportlane, tõstja Toivo Kurg on korraldanud võistlusi, ka rahvapidusid. Rahvast oli poolesaja ringis – Kahala, Uuri, Mustametsa, Vahastu külast, samuti Kolgast.
Veiko Kurg ütles, et pidu sattus laulu- ja tantsupeoga samale nädalavahetusele, toimumisaeg oli varakult paika pandud: „Oli inimesi, kes ei saanud laulupeo tõttu osaleda, aga kui võrrelda piirkonna külade iga-aastaste kokkutulekutega, mis viimasel ajal on olnud Kahala järve ääres Oldojal, siis palju vahet polnud. Osavõtnute arv oli enam-vähem sama.“
Kokkutulek algas tamme istutamisega. Endine külavanem Jaanus Hein ja mullu sügisel külavanemaks valitud Veiko Kurg istutasid kunagise poemaja kõrval paikneva bussipeatuse juurde tamme. Külavanem ütles, et edaspidi on kavas sinna paigutada ka pink.
Mustametsa talu peoplatsil võtsid sõna Kolga muuseumi juhataja Ulvi Meier ning kodu-uurija, hobiajaloolane Sven-Olav Paavel. Nad rääkisid Taani hindamisraamatust ja Kahala küla ajaloost.
Nagu varasematel aastatel, võisteldi ka seekord vildiviskamises, kasutuses oli sama vana viltsaabas, mida on visatud varasematel kokkutulekutel. Veel võisteldi disc golfi täpsusvisetes. Kahala elanik Ivi Rool keetis pidulistele lõhesuppi. Tantsuks mängis ansambel Vanad Sõbrad.