Eelmisel nädalal anti Raasiku Valla Spordi Facebooki lehel teada, et alustatakse Raasiku kooli ette skatepargi rajamist. Selle valmimistähtaeg on 17. mai.
Raasiku Valla Spordi juhataja Kadri Kesküla ütles, et skatepargi elemendid on valmis, kuid paigaldamisega läheb veel aega, eelnevalt on vaja teha asfalteeritud alusplats.
„Asfalditehased avati alles paar nädalat tagasi ning järjekord on üsna pikk. Loodan siiski, et sel nädalal tullakse Raasikule asfalti panema,“ rääkis ta.
Rulapargi rajab OÜ Skatepargid ning see tuleb Raasiku kooli juurde senisele rannavõrkpalliplatsile korvpalliväljaku ja jalgrattahoidla kõrval. Kui plats asfalteeritud, paigaldatakse sinna rulaparkide veekindlast vineerist standardelemendid: „Meil oli ees hinnapiir 40 000 eurot. Üritasime selle eest saada kõige funktsionaalsemad elemendid. Hiljem saab neid hakata juurde soetama. Selleks ootame laste ettepanekuid ja otsime rahastamisvõimalusi.“
Ka Raasiku skatepargi rajamise initsiatiiv tuli kohalikelt lastelt – 2019. aasta sügisel korjati 3. klassi poiste algatusel ühe päevaga 126 allkirja, et kooli hoovi rajataks skatepark. Need edastati vallavalitsusele. Vallaeelarvest selleks esialgu raha ei leitud, kuid möödunud aastal, kui riik eraldas Covidi tõttu majanduse elavdamiseks lisatoetust, otsustati sellest 40 000 eurot kasutada Raasikule skatepargi tegemiseks. Rulade, tõuke- ja trikiratastega sõitmiseks mõeldud ramp läheb maksma 38 160 eurot.
Raasiku Valla Spordi juht rääkis, et ka 2014. aasta lõpus valminud Aruküla rulapark sai alguse noorte algatusest. Kui eelmisel suvel olid Arukülas rula- ja tõukerattatreeningud, oli huvilisi nii palju, et kõik sinna ei mahtunud. Sel suvel on plaanis viia treeningud läbi nii Arukülas kui Raasikul.
„Lapsed õpivad ka üksteiselt. Skatepark pole neile üksnes oskuste näitamise ja trikkide harjutamise koht, vaid ka suhtluskeskkond, kus peamiselt 8-13aastased noored sotsialiseeruvad,“ lausus ta.
Kogu staadioniala planeering
Kuigi rularamp tuleb Raasiku kooli võrkpalliplatsile, ei tähenda see Kadri Kesküla kinnitusel, et võrkpalli kooli juures edaspidi enam mängida ei saa.
„Alustasime Raasiku kogu staadioniala planeerimist,“ sõnas ta.
Idee sai alguse, kui Raasiku vald otsustas maakondade arengustrateegiate elluviimise ehk MATA meetmest taotleda tänavu toetust Raasikule katusega jalgpallihalli rajamiseks: „Sellest ajendatuna otsustasime realiseerida ka juba varem õhus olnud mõtte planeerida, mis ja kus hakkab staadionil asuma.“
Raasiku staadioniala keskmes on kunstmurukattega jalgpalliväljak, selle samas küljes, kus on korterelamu ja kaks eramut, on veel umbes 1,5 hektari suurune ala riigimaad, mida vald on seni hooldanud ja kus lapsed on mänginud palli: „Selle maa võiks taotleda vallale, teha kaks rannavõrkpalliväljakut, kus saab mängida ka rannajalgpalli. Sinna võiks viia ka korvpalliväljaku, sest kooli juures asuv tänavakorvpalliplats jääb ette kooli jalgrattaparkla laiendusele. Lisaks jääb seal veel ruumi kooli väliõppeklassile. Kunstmurukattega 40×60 meetri suurune väljak, mille peal on PVC kattega katus, on kavandatud praeguse jalgpalliväljaku taha.“
Kadri Keskküla on pidanud nõu Arukülas elava arhitekti Heiki Tarasega, kes oli ka Aruküla staadioni projekteerimise juures.
„Suveks teeb Heiki Taras Raasiku staadioniala eskiisprojekti. Kui see valmis, paneme avalikule arutelule. Selle alusel valmib põhiprojekt ning sügisel peaks selguma, kas saame jalgpallihalli jaoks toetust. Isegi kui vastus on eitav, on projektil vähemalt tulevase halli asukoht märgitud ning saame staadioniala hakata jupikaupa ehitama. Esimene on siis võrkpalliplats,“ selgitas Raasiku Valla Spordi juhataja.
Ta lisas, et sai Facebooki postituse peale paar kirja ettepanekutega, mida arvestada Raasiku staadioniala planeerimisel: „Märgiti, et sealne spordielu võiks olla mitmekülgsemate võimalustega, seni on olnud väga jalgpallikeskne, kuid Raasikul on palju inimesi, kes soovivad harrastada ka teisi spordialasid. Oodatakse tennisemänguvõimalust ja korralikku korvpalliväljakut.“