Raasiku valla õpetajad mängisid „Tähed muusikas“

1119

Tuntud telesaate järgi kokkupandud kontsert-etenduses osalesid kohalikud muusikaõpetajad.

Raasiku valla haridus- ja kultuuritöötajate päeva korraldas Aruküla Kultuuriselts. Kui eelmistel aastatel on õpetajatele ja kultuuritegijatele kutsutud esinejaid väljastpoolt, siis tänavu otsustati meelelahutuseks pakkuda oma inimeste esinemist.

Kontsert-etendus oli kohalik variant tuntud telesaatest „Tähed muusikas“. Mängu juhtis Gert Suurkuusk, kaptenitena istusid klaveri taha Aruküla huvialakeskuse Pääsulind muusikaõpetaja Juhan Trump ja Arukülas elav Otsa-nimelise muusikakooli õpetaja Hain Hõlpus. Loosi teel selgusid kummagi võistkonna liikmed. Koos Juhan Trumbiga hakkasid laule ära arvama Aruküla noortekoori dirigent Age Mets ning Aruküla ja Ardu kooli muusikaõpetaja Kerli Sild, Hain Hõlpuse võistkonnas osalesid Raasiku valla laste lauluõpetaja Külli Ovir ning Raasiku ja Anija valla laste lauluõpetaja Heli Karu. Saatebändis mängisid Janno Trump ja Roland Jairus.

Võistkondadel tuli sõnade kaupa ära arvata kümme laulu, mis olid peidetud numbrite taha. Kui võistlejad olid õige laulu ära tundnud, ilmusid ekraanile kogu laulu sõnad ning publik sai kaasa laulda.

Vastata tuli ka saatejuhi esitatud küsimustele, mis oli koostanud Aruküla põhikooli direktor ja mälumänguhuviline Avo Möls. Ühe küsimuse esitasid Aruküla akordioni­õpetaja Eve Vendt ja tema õpilane Anti Ingel – võistlejad pidid ära arvama pala, mida neile ette mängiti.

Vallavalitsus jagas preemiaid
Pärast kontsert-etendust toimunud koosviibimisel tervitas haridus- ja kultuuritöötajaid vallavanem Andre Sepp. Ta meenutas tänavuse aasta suuremaid kultuurisündmusi – üldlaulu- ja tantsupidu, Aruküla öölaulupidu, Aruküla kooli ehitamist jpt – ning tänas Raasiku valla õpetajaid ja kultuuritegijaid aasta jooksul tehtu eest.

Haridustöötajatest premeeriti ja tänati graveeritud tänuplaadiga Eve Saaret ja Anu Meelimäed Aruküla lasteaiast, Piret Sternhofi ja Vaike Laatsarust Raasiku lasteaiast, Avo Mölsi, Maire Palusood, Kaja Arusalu, Külli Oviri, Sirje Okapuud, Ulvi Tensingut, Andrus Rogenbaumi, Leena Mölsi, Monika Nukat, Laili Pallonit, Astrid Liiskmanni ja Tõnu Õunpuud Aruküla põhikoolist. Raasiku põhikoolist said preemia Merli Seli, Kadi Naha, Heli Karu, Marju Kondratjev ja Kristjan Lemberg, Aruküla vaba waldorfkoolist Riina Harma, Maia-Reta Trampärk ja Tiina Tinn, tänuplaat anti ka waldorfkoolile. Aruküla huvialakeskusest Pääsulind said preemia Joel Ots, Natalia Kostrõkina, Eve Vendt, Heret Ameljušenko, Jekaterina Rostovtseva, Katrin Hõlpus ja Ljudmilla Melnik.

Kultuuritöötajatest anti preemia või tänuplaat Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuhile Garina Toomingasele, Aruküla noortekoori dirigendile Age Metsale, valla segakoori dirigendile Riina Riistopile ning Aruküla rahvatantsuõpetajale Reet Hänikesele. Premeeriti ka Peningi koroonaklubi juhti Guido Treesi ning Raasiku jalgpallitreenerit Raivo Vaga.

750-3000-krooniste preemiatena jagati kokku 46 000 krooni.

Peod ka Kehras, Kuusalus ja Loksal
Esmaspäeva, 5. oktoobri õhtul toimus Anija valla kultuurikeskuses vallavanem Jüri Lillsoo vastuvõtt valla kõikide koolide ja lasteaedade õpetajatele. Vallavalitsuse tänukiri anti õpetaja Riina Popovile Alavere põhikoolist, Tiiu Lellele Kehra kunstidekoolist, Riina Korolkovale ja Kristi Huusile Lepatriinu lasteaiast, Vilma Petersonile Lastetarest ning Ülle Kaljulaidile Alavere lasteaiast Mõmmila. Kultuurikeskuse töö­tajad etendasid õpetajaile koolitunde.

Kuusalu vallas tähistati õpetajate päeva pühapäeval, 4. oktoobril traditsiooniliselt kohvilauaga Kuusalu rahvamajas. Vallavalitsuse tänukirjad said lasteaedade õpetajad Anneli Rumm Kuusalust, Juta Jaanimäe ja Anu Randmaa Kolgast.

Loksal toimus esmaspäeva, 5. oktoobri õhtul vene gümnaasiumis haridustöötajate pidu.

Eelmine artikkelMiks Anija vallas salatsetakse?
Järgmine artikkelKolga õpetaja TERJE VARUL sai presidendi preemia