Arukülas oli taas Harjumaa harrastusteatrite festival

806

Meie piirkonna trupid seekord ei osalenud.

Laupäeval, 27. oktoobril oli Harjumaa harrastusteatrite festival, mis kolmandat aastat järjest toimus Aruküla rahvamajas. Festivalil osales kokku viis truppi – Turbast, Vasalemmast, Viimsist ja kaks Jõelähtmelt.

„Aruküla ja Raasiku näitlejad olid sel aastal hõivatud Juhan Trumbi valla aastapäevaks tehtud lavastusega ja festivali jaoks näidendi tegemisele ei mõeldud,“  jutustas festivali peakorraldaja Garina Toomingas.

Festivaliga jäi ta rahule ja tundis heameelt, et seekord osales mitu uut truppi, kes varem polnud Arukülas festivalil käinud. Hästi õnnestunuks pidas ta ka žürii valikut, sinna kuulusid näitleja Ivo Eensalu ning Keiu Kess ja Kristiina Oomer Eesti Harrastusteatrite Liidust.

„Varem ei ole näitlejad saanud sellist vahetut tagasisidet, nagu oli seekord. Arutelu käis avatud vormis, truppidele anti kiired ja ausad vastused. Kõik oli väga positiivne,“ jutustas Garina Toomingas.

Tavapärasest erinev oli õhtujuhtide etteaste. Miimideks kehastunud Henri Reeder ja Liisa Tamm tervitasid publikut ja näitlejaid pantomiimiga, lavastused juhatati sisse sõnatult.

See pälvis korraldaja sõnul nii publiku kui žürii tunnustuse: „Mõte tuli mul alles kolmapäeval. Tahtsin teha seekord midagi teistsugust ja meeldejäävat.“

Peapreemia võitis Jõelähtme trupp, kes mängis Anton Tšehhovi „Karu“. Parima lavastaja preemia läks samuti Jõelähtme trupile, selle pälvis Maie Ramjalg.

Nüüd kavatseb Garina Toomingas festivali korraldamise teatepulga edasi anda: „Kolm on kohtu seadus. Mõtlesin, et Arukülas juba käidud ja tehtud ka, tuleb anda järgmistele võimalus. Jäelähtme ongi juba avaldanud soovi korraldada.“