Raasiku valla juubelipidustused lõppesid Arukülas

1765

Valla 20. aastapäeva pidustused kulmineerusid laupäeval, 17. märtsil.


Raasiku vallavanemad AARE ETS, ANDRE SEPP ja OLEV RÄHNI.

Pidu, kuhu olid kutsutud endised ja praegused volikoguliikmed, vallavalitsuse töötajad, allasutuste ja ettevõtete juhid, külavanemad, aukodanikud, naabervaldade ning koostööpartnerite esindajad, algas Juhan Trumbi selleks puhuks kirjutatud ja lavastatud näitemänguga „Raasiku“, mida mängiti kolmandat ja ühtlasi viimast korda.

Külalisi tervitasid volikogu esimees Kaido Kirsip ja vallavanem Aare Ets. Volikogu juht meenutas Raasiku valla varasemat ajalugu – ka esimese Eesti Vabariigi ajal eksisteeris Raasiku vald ning kutsus inimesi üles tegema veel paremat valda.

Vallavanem rääkis, milline on Raasiku vald täna ning tutvustas lähiaastate arenguplaane. Ta avaldas lootust, et viie aasta pärast on vallal uus üldplaneering, vallaelanikud saavad paremat avalikku teenust, valda läbiv raudtee on rekonstrueeritud ning sellel sõidavad uued, kiired ja mugavad rongid, valla mõlemas alevikus on vähemalt paari kilomeetri jagu valgustatud kergliiklusteid.

Parketisaalis jätkunud peol panid vallajuhid külavanematele kaela ametimärgid. Need said Härma külavanem Kristiina Maripuu ning Pikavere ja Mallavere külavanem Tõnu Suurkuusk, ametimärgid on ka Kiviloo, Peningi ja Tõhelgi külavanematele, keda peol ei olnud.

Tänukirja, millel Juhan Trumbi kirjutatud regilaul Raasiku vallast, andsid Kaido Kirsip ja Aare Ets üle rohkem kui kümme aastat vallavalitsuses töötanutele.
Tänukirjad olid ka 20 aasta jooksul Raasiku volikogu ja vallavalitsust juhtinud Ahto Altjõele, Andre Sepale, Ants Kivimäele, Kaido Kirsipile, Olev Rähnile ja Aare Etsile ning volikogu pikaaegsetele liikmetele Avo Mölsile, Villu Vilbergile, Tiina Rühkale ja Rein Vahenurmele, valla allasutuste juhtidele, Aruküla vaba waldorfkoolile, Harju-Jaani koguduse õpetaja Lev Lekarkinile, juubelilavastuse autorile Juhan Trumbile ning kunstnikule ja fotograafile Ülo Udumäele.

Naabrid ja sõbrad tervitasid
Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees ja Kose vallavanem Vello Jõgisoo andis vallajuhtidele üle HOLi tänukirja.

Naabervalda õnnitlesid ka Rae vallajuhid ja Anija vallavanem Tiit Tammaru. Kui kingitused anti üle Raasiku volikogu esimehele ja vallavanemale, siis lilled kinkisid teiste valdade juhid juubelilavastuses sünnipäevalast Raasikut mänginud Egle Liiskmannile.

Raasiku valla rahvast tervitasid sünnipäeval veel Aruküla Hellema talu perenaine Anne Eenpalu, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhataja Kaupo Reede, Ida-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine ning OÜ Raven tegevjuht Tiit Reeder.

Tiit Reeder nimetas oma kingitust tehnilis-filosoofiliseks installatsiooniks: „See ratas on meie jaoks nagu kraan, millest vett kinni ja lahti keerata, kuid vallavalitsus võtku seda kui rooli, millega valda juhtida. Siin all on tagasilöögiklapp, et vesi liiguks vaid ühes suunas. Vald võiks seda võtta nii, et tagasiminekut ei tohi olla. Ühte asja ma kaasa ei toonud – see on haisulukk. Meile on see väga vajalik, et torust ei tuleks paha haisu. Kuid vallas peab iga hais kohe välja tulema, et ei läheks suuremaks haisemiseks.“

Aruküla kooli direktor Avo Möls luges valla teiste haridus- ja kultuuriasutuste juhtide toel ette oma versiooni Ott Leplandi tänavusest eurolaulust „Kuula“, selle pealkiri oli „Raasiku vald 20“.

Juubelipeol esinesid Aruküla noortekoor ning rahvatantsurühmad Lapulised ja Marike.

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?