Külarahvas soovib Raasiku volikogu esimehe umbusaldamist

3307

Pikavere-Mallavere elanikud saatsid Raasiku vallavolikogule kirja, milles paluvad algatatada umbusalduse avaldamine volikogu esimehele KAIDO KIRSIPILE.

Kirjale on alla kirjutanud 35 inimest, kes leiavad, et Kaido Kirsip ei sobi juhtima Raasiku vallavolikogu.

Kirjeldatud on, kuidas 28. jaanuaril 2009 esitas toonane Pikavere ja Mallavere külade vanem Kaido Kirsip MTÜ nimel PRIAsse projekti „Avalik infopunkt“.

Eelnevalt tutvustas ta MTÜ koosolekul kava teha oma emale Linda Kirsipile, kuuluvasse hoonesse külatuba ja avalik internetipunkt. Ruumide kasutamiseks oli Linda Kirsipiga sõlmitud rendileping.

PRIA toetas infotoa ehitamist 103 302 krooniga. Rekonstrueeriti küttesüsteemide torustik, soojustati ja valati põrand, osteti kaks arvutikomplekti ning lauad-toolid kahe töökoha jaoks.

Eelmisel kevadel sai külaselts uue juhatuse, Kaido Kirsipit sellesse enam ei valitud, uueks külavanemaks sai Tõnu Suurkuusk. Uus juhatus avastas MTÜ dokumentide hulgast, et MTÜ on Linda Kirsipiga sõlminud veel kaks rendilepingut, on öeldud elanike kirjas.

Veel kirjutatakse, et Kaido Kirsip ei andnud MTÜle üle tema valduses olevaid PRIA projekti materjale ega viinud projekti lõpuni, kuigi olevat väitnud, et kõik on valmis.

Mullu juulis tegi PRIA Pikaverre kontrollkäigu. Pärast seda sai külaselts ettekirjutuse – vaja on toetusraha eest tehtud tööde kohta koostada ehitusprojekt ning taotleda kasutusluba, muidu ei või infotuba kasutada.

Külavanem Tõnu Suurkuuse sõnul tellis MTÜ tagantjärele ehitusprojekti ning esitas detsembris Linda Kirsipile, kes ei ole seda siiani kooskõlastanud, vaid volitanud ennast esindama Kaido Kirsipi, kes ei ole samuti andnud projektile allkirja, kuid esitanud külaseltsile ultimaatumi – kui uut, talle sobivat rendilepingut ei sõlmita, siis ehitus­projekti ei kooskõlastata.

„Meile ei ole vaja uut lepingut, vaid vana pikendamist. Tema pakutud lepingule me alla kirjutada ei saa, seal on näiteks nõudmine – kui Kirsip oma majas midagi parandab, teeb kas või uue katuse, peab külaselts selle maksmises osalema,“ rääkis praegune külavanem.

PRIA andis külaseltsile aega 2. veebruarini. Selleks ajaks tuli paberid korda saada – kooskõlastada hoone omanikuga ehitusprojekt ning saada vallavalitsuselt kasutusluba, nendeta avalikku internetipunkti kasutada ei tohi, PRIA võib eraldatud toetusraha mittesihipärase kasutamise eest tagasi nõuda. Tõnu Suurkuuse hinnangul tähendab see külaseltsile pankrotti ning kõigi muude alustatud projektide seiskumist. Kuna PRIA ametnik, kes Pikavere-asjaga tegeleb, on olnud haige, ei ole seni külaseltsilt veel midagi nõutud.

„Pikavere ja Mallavere inimesed on muutunud väga aktiivseks, talgutele ja teistele ühistele ettevõtmistele tullakse hea meelega. Kõige rohkem on mul kahju, et nüüd tahab volikogu esimees külaelule piduri peale panna,“ märkis ta.

Kaido Kirsip ütles Sõnumitoojale, et volikogule adresseeritud kiri on täis lausvalet ning ta kaalub selle autori andmist kohtusse. Ta tõi näiteks – Linda Kirsip ei ole teda kordagi volitanud ennast esindama ning ühelegi Linda Kirsipiga sõlmitud lepingule ei ole alla kirjutanud tema, vaid külaseltsi juhatuse esimees Toomas Asku. Kaido Kirsip teatas ka, et viis esmaspäeval vallavalitsusse infotoa ehitusloa taotluse. Samal päeval otsustati vallavalitsuse istungil väljastada ehitusluba, mis on eeldus kasutusloa saamiseks.

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?