JÜRI KALJURAND Kolgast sai päästeameti rändauhinna

2300

Kolga vabatahtlike päästjate pealik JÜRI KALJURAND valiti päästeala parimaks priitahtlikuks edendajaks 2010.

12. juunil toimus Ida-Virumaal Iisakus Priitahtlike Pritsimeeste IX Foorum, kus päästeamet andis Jüri Kaljurannale üle tänukirja ja päästeala aasta vabatahtliku edendaja rändauhinna – sümboolse hädapasuna, millel pole klahve. Auhind omistati tänavu kuuendat korda.

Päästeameti pressiesindaja Reimo Raja edastas foorumil esitatud põhjenduse: „Parima priitahtliku nimetusega austame käesoleval aastal meest, kes ei ole vabatahtlikuks saanud ega hakanud, vaid vabatahtlikuna sündinud. Juba ta isa oli vabatahtliku tuletõrje eestvedaja Loksal. Läbi erinevate riigikordade on ta suutnud tegutseda tõeliselt priitahtlikuna. Praeguseks on tema juhtida võimekas komando – 25 koolitatud meest, neist 10 alarmsõidukikoolitusega, ning kuus autot. Ta on olnud ennetustöö eestvedaja aastaid. Põhja-Eesti päästekeskuse ennetustöö juht Dagi Dorbek iseloomustab teda kui meest, kellelt tuleb vähe sõnu, aga palju tegusid. Ta on ärgitanud vabatahtlikke seltse asutama ja omavahel koostööd tegema.”

Jüri Kaljurand ütles, et tunnustus tuli täieliku üllatusena: „Poleks elu sees uskunud. Kutsel oli kirjas, et tuleb kohal olla, toimub Eesti Priitahtliku Päästeliidu asutamine ja juhtide valimine. Auhinda ei nimetatud. Eks ikka ole hea meel, kui meeles peetakse. Eestis on 70 vabatahtlikku komandot, tore, et meid on tublimate hulka arvatud.”

Päästeliit hakkab katusorganisatsioonina lahendama priitahtlike komandode probleeme, neist peamiseks nimetas ta rahamuret: „Küll me tööd teeme, kui autod on tangitud, varustus olemas.”

Päästeliidu juhiks valiti Rait Killandi Kaberneeme priitahtlikust komandost, 7-liikmelise juhatuse liikmeks sai ka Aegviidu vabatahtlike pritsimeeste pealik Ants Raava.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku