Viinistu ja Vihasoo veehindadest

774

Viinistu inimesi pahandab abonenttasu – vallajuhid lubasid, et veehind jääb samaks, kui oli oma MTÜga.

Vastavalt Kuusalu vallavolikogu otsusele on OÜ Kuusalu Soojus sellest aastast ka Viinistu ja Vihasoo külade vee-ettevõtja. Märtsi alguses saatis ettevõte Viinistu tarbijatele kirjad joogivee uuest hinnast ja abonenttasust. Vihasoo rahvas sai nende ning ka kanalisatsiooni hindade ja abonenttasu kohta kirjad kuu aega tagasi.

Joogivee hind on Kuusalu Soojusel kogu vallas ühesugune – koos käibemaksuga 1,03 eurot/m3. Abonenttasu sõltub veetoru tingläbimõõdust ehk veemõõdiku läbilaskevõimest.

Viinistu inimesed kurtsid Sõnumitoojale, et peavad end petetuks, kuna külas toimunud rahvakoosolekul lubasid vallajuhid, et veehind oluliselt ei muutu, ning see oli ka üks põhjus, miks leiti, et MTÜ Viinistu Külaselts asemel võiks veesüsteemide haldamise üle võtta vallale kuuluv osaühing. Öeldi, et nüüd on külas inimesi, kellel tuleb hakata vee eest maksma kaks korda rohkem. MTÜs maksti lisaks veehinnale ka hooldustasu, see oli 100 krooni aastas. 

Alates 1. aprillist on Kuusalu Soojuse väikeseim abonenttasu 11,64 eurot aastas.

Vallavanem Urmas Kirtsi tunnistab, et abonentasust ei olnud koosolekul juttu, küll aga ütles ta õigesti joogivee hinna kohta – veeseltsis oli see ligi euro ja Kuusalu Soojuses on samamoodi. Koosolekule ei olnud tookord kutsutud Kuusalu Soojuse esindajaid.

Kuusalu Soojuse tegevjuht Kalle Küngas: „Abonenttasu mõte on katta vee-ettevõtja kulud, mida tal tuleb teenuse osutamiseks teha ka siis, kui igakuist tarbimist ei ole. Korterile ja eramajale on kõige väikesem abonenttasu kuus koos käibemaksuga 0,97 eurot. Seda juhul, kui soovitud veehulga saamiseks piisab kõige väikesemast veemõõtjast. Majades, kus veevajadus on suurem, tasuks paigaldada astme võrra suurem veemõõtja, selle abonenttasu koos käibemaksuga on 1,63 eurot kuus. Kahjuks on aastatetaguse ehituse käigus paigaldatud palju ülemäära suuri mõõtjaid. Ehituspoodides on väiksemaid müügil, maksavad 15-20 eurot.“

Ta lisas, kui suvituspiirkondades, kus on tehtud olulisi investeeringuid, peaksid inimesed tasuma puhta joogivee saamiseks tehtavate tegelike kulutuste järgi, peaksid abonenttasud olema tunduvalt suuremad.

Kalle Küngas rääkis, et nüüd on ettevõttel Viinistu tarbijate kontaktandmed olemas, ükshaaval tuli otsida aadresse, kuna külaseltsi lepingutel oli vaid tarbija ja tema talu nimi. Külaseltsi jaoks ei olnud lepingute sõlmimisel ilmselt rohkem andmeid vaja, kõiki inimesi teati.

Vihasoos tuleb märtsi lõpus rahvakoosolek, kus selgitatakse uusi hindu ja sõlmitakse lepinguid. Samal ajal tehakse veemõõdusõlmede ülevaatusi ja plommimisi.

Et Viinistul on paljud klientidest suvitajad, siis seal koosolekut ei korraldata, tarbijatega suheldakse individuaalselt.

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?